Na startu první disciplíny se účastníci sešli v 7 hodin ráno na břehu Neziderského jezera (Neusieder See). „Vzhledem k tomu, že jezero je velice mělké, byla hodinu před závodem naměřena teplota vody 24,5 °C. Podle pravidel to znamenalo zákaz plavání v neoprenech a plavecká část byla rozdělena do dvou okruhů. Vyběhl jsem z vody v čase 1 hodina 17 minut," vzpomíná Tomáš.

Cyklistická část závodu byla vedena v šesti 30km okruzích po kvalitních silnicích mezi vinicemi. „V každém okruhu se projíždělo centrem Podersdorfu, kde vládla fantastická atmosféra. Po prvních 60 km o sobě začalo tvrdě dávat znát letní slunce a později se pak ještě přidal v otevřené části okruhu vítr. Druhou disciplínu jsem zvládl za 5 hodin 17 minut," říká triatlet.

Po cyklistice čekal závěrečný běh maraton. „Odpolední slunce sílilo a dávalo zabrat všem triatletům. V poslední disciplíně jsem mírně zaostal za očekáváním a maraton dokončil po 4 hodinách a 15 minutách. Ale i tak z toho byl nový osobní rekord na ironmanské trati: 10 hodin 54 minut. Zároveň také 63. místo v celkovém pořadí závodu," dodává.

Pro Tvrzníka to byl letos již druhý ironmanský závod. Tím prvním byl jeden z nejvěhlasnějších triatlonových závodů starého kontinentu na ironmanských distancích německý Challenge Roth. Letošní 11. ročník se konal jako mistrovství Evropy organizace ETU (Evropská triatlonová unie). Organizátoři registrovali více jak 3200 startujících jednotlivců a přes 680 štafet. Zde cílovou pásku protnul Tomáš v celkovém čase 11:23:50 na 240. místě (v kategorii do 35 let). V porovnání s tratěmi v rakouském Podersdorfu měl Roth výrazně náročnější profil cyklistické části.