V hale Dukly bylo veselo, protože druhý největší florbalový klub v republice zde slavil 15. výročí existence. Prezident klubu Tomáš Erben vyznamenal v přestávce extraligového duelu mužů místní „legendy“.

K oslavám přispěly výhrami oba extraligové týmy. Muži zdolali Spartu, ženy pak v premiéře nového ročníku porazily jak Brno Židenice, tak i Olomouc. Jen kdyby se takto dařilo každý víkend…

GE-TRA FBC Liberec – AC Sparta Praha 4:3 (1:0, 1:2, 2:1)

Zápas začali domácí ve velkém stylu, když volný úder z rohu zužitkoval přesnou střelou Jakub Ježek. Liberec Spartu k ničemu nepouštěl, brankář domácích Ponomarev byl téměř bez práce. Naopak gólman Borák, se potil při každém útoku domácích. Ale veškerý tlak ustál, v přesilovce vychytal gólovky Křenka a Štěpánka. I další domácí střelci si přes převahu na něm vylámali zuby.

Také ve II. třetině Sparta bránila velice dobře a trpělivě vyčkávala na brejky. Když už se domácí hráči dostali do koncovky, vždy stál proti výborný gólman, který vychytal Křenka i Krále. Stále bylo 1:0, když domácí Blažek fauloval Dvořáka. Dostal dvě minuty trest a navíc Culka měl výhodu trestného střílení. Toho vychytal Ponomarev. Přesto hosté přesilovku využili.

Domácí znervózněli a Sparťané se dostávali častěji do brejků a přečíslení. Jedno z nich zakončil ve 32. přesnou střelou Moravec na 1:2. Fantastická domácí kulisa ale vyhecovala Liberecké ke zvýšení aktivity. Na 2:2 dal dorážkou Křenkovy střely Matěj Klucho. Závěrečné dějství opět dirigoval Liberec, Sparta ale nehrála bojácný florbal, takže několikrát podržel Ponomarev.

Ve 45. zužitkoval Křenek přihrávku Štěpánka na 3:2. A za pár minut Uglanov obelstil obránce i gólmana na 4:2. Krátce nato Liberec hrál přesilovou hru, ale brankáře nešlo pokořit. Sparta opět zahrozila a měla trestné střílení. Jenže opět skvělý Ponomarev nedal střelci šanci. Sparta se dál snažila a snížila 18 vteřin před koncem při power-play.

Branky: Ježek, Klucho, Křenek, Uglanov.

Ženy: Liberec – Brno Židenice 8:2 (3:1, 3:0, 2:1)

Domácí hráčky začaly sezonu o týden později, takže trochu panovaly obavy, jak bude průběh utkání vypadat. Ježe po necelých dvou minutách se trefila Němečková a tým se uklidnil. Za 29 vteřin nato bylo 2:0 zásluhou Koníčkové. Pak sice Brno snížilo, ale Liberec přidal třetí branku. V pohodě hrající domácí pak ve II. třetině přidaly další tři góly v rozmezí devíti minut a v poslední třetině další dva. Brňanky snížily v závěrečné minutě.

Branky: Němečková 2, Koníčková, Sedláková, Vacínová, Surá, Penzová, Matějková.

Liberec – Olomouc 12:0 (2:0, 5:0, 5:0)

Domácí hráčky zkoušejí nový útočný systém , takže to občas zaskřípalo v obraně. Olomouc tak několikrát dokázala Libereckým zatopit, ale čisté konto brankářky Vokaté hovoří za vše. Domácí si s chutí zastřílely a k plusu Olomouce patří také to, že nezdila a hrála stále otevřeně až do konce.

Branky: Koníčková 3, nová posila z Ml. Boleslavi Klára Leierová 3, Skružná 2, Matějková, Penzová, Vacínová, A. Urbanová.