Oslavy florbalu v Liberci ozdobily tři výhry v extralize

Liberec - 15 let libereckého florbalu: Muži porazili Spartu Praha 4:3, ženy Brno 8:2 a Olomouc 12:0.

6.10.2009

Skvělá bilance libereckých florbalistek. Na snímku v tmavém domácí Koníčková.Foto: Deník/ Petr Šimr

V hale Dukly bylo veselo, protože druhý největší florbalový klub v republice zde slavil 15. výročí existence. Prezident klubu Tomáš Erben vyznamenal v přestávce extraligového duelu mužů místní „legendy“.

K oslavám přispěly výhrami oba extraligové týmy. Muži zdolali Spartu, ženy pak v premiéře nového ročníku porazily jak Brno Židenice, tak i Olomouc. Jen kdyby se takto dařilo každý víkend…

GE-TRA FBC Liberec – AC Sparta Praha 4:3 (1:0, 1:2, 2:1)

Zápas začali domácí ve velkém stylu, když volný úder z rohu zužitkoval přesnou střelou Jakub Ježek. Liberec Spartu k ničemu nepouštěl, brankář domácích Ponomarev byl téměř bez práce. Naopak gólman Borák, se potil při každém útoku domácích. Ale veškerý tlak ustál, v přesilovce vychytal gólovky Křenka a Štěpánka. I další domácí střelci si přes převahu na něm vylámali zuby.

Také ve II. třetině Sparta bránila velice dobře a trpělivě vyčkávala na brejky. Když už se domácí hráči dostali do koncovky, vždy stál proti výborný gólman, který vychytal Křenka i Krále. Stále bylo 1:0, když domácí Blažek fauloval Dvořáka. Dostal dvě minuty trest a navíc Culka měl výhodu trestného střílení. Toho vychytal Ponomarev. Přesto hosté přesilovku využili.

Domácí znervózněli a Sparťané se dostávali častěji do brejků a přečíslení. Jedno z nich zakončil ve 32. přesnou střelou Moravec na 1:2. Fantastická domácí kulisa ale vyhecovala Liberecké ke zvýšení aktivity. Na 2:2 dal dorážkou Křenkovy střely Matěj Klucho. Závěrečné dějství opět dirigoval Liberec, Sparta ale nehrála bojácný florbal, takže několikrát podržel Ponomarev.

Ve 45. zužitkoval Křenek přihrávku Štěpánka na 3:2. A za pár minut Uglanov obelstil obránce i gólmana na 4:2. Krátce nato Liberec hrál přesilovou hru, ale brankáře nešlo pokořit. Sparta opět zahrozila a měla trestné střílení. Jenže opět skvělý Ponomarev nedal střelci šanci. Sparta se dál snažila a snížila 18 vteřin před koncem při power-play.

Branky: Ježek, Klucho, Křenek, Uglanov.

Ženy: Liberec – Brno Židenice 8:2 (3:1, 3:0, 2:1)

Domácí hráčky začaly sezonu o týden později, takže trochu panovaly obavy, jak bude průběh utkání vypadat. Ježe po necelých dvou minutách se trefila Němečková a tým se uklidnil. Za 29 vteřin nato bylo 2:0 zásluhou Koníčkové. Pak sice Brno snížilo, ale Liberec přidal třetí branku. V pohodě hrající domácí pak ve II. třetině přidaly další tři góly v rozmezí devíti minut a v poslední třetině další dva. Brňanky snížily v závěrečné minutě.

Branky: Němečková 2, Koníčková, Sedláková, Vacínová, Surá, Penzová, Matějková.

Liberec – Olomouc 12:0 (2:0, 5:0, 5:0)

Domácí hráčky zkoušejí nový útočný systém , takže to občas zaskřípalo v obraně. Olomouc tak několikrát dokázala Libereckým zatopit, ale čisté konto brankářky Vokaté hovoří za vše. Domácí si s chutí zastřílely a k plusu Olomouce patří také to, že nezdila a hrála stále otevřeně až do konce.

Branky: Koníčková 3, nová posila z Ml. Boleslavi Klára Leierová 3, Skružná 2, Matějková, Penzová, Vacínová, A. Urbanová.

6.10.2009 VSTUP DO DISKUSE
Fotbalové utkání HET ligy mezi celky AC Sparta Praha a FC Slovan Liberec 18. února v Praze. Zleva Václav Kadlec vs. Milan Kerbr.
21

Holoubek se senzace v premiéře nedočkal, Liberec prohrál na Spartě 0:2

Uložení ostatků Valdštejnů, které byly nalezeny při archeologickém výzkumu.
20

Liberec - Do konce základní části extraligy volejbalistů zbývají pouhá dvě kola a situace v popředí tabulky se díky liberecké výhře v Českých Budějovicích dramatizuje.

Kvůli sprchovému gelu za 90 korun může skončit ve vězení

Liberec – Sedmadvacetiletý muž z Jihlavska může jít za krádež sprchového gelu v hodnotě devadesáti korun do vězení.

Pět libereckých základek mění obvody, hlavně kvůli opravě

Liberec – Spádové obvody u pěti libereckých základních škol se mění. Může za to především oprava školy na náměstí Míru v Ruprechticích.

Další medaile! Bronz pro Erbanovou, vybojovala ho ve sprintu na 500 metrů

Na nejkratší rychlobruslařské trati, sprintu na 500 metrů, vybojovala česká jezdkyně Karolína Erbanová bronzovou medaili! Lepší byla pouze zlatá Japonka Nao Kodairaová a stříbrná Korejka I Sang-Hwa.