První závod v nové sezoně připravují již tradičně organizátoři z TJ SOK Turnov, je jen otázkou, zda v sobotu 14. března, kdy se závod nazvaný Jarní skály koná, nebude ještě sněhová pokrývka. Poslední březnový pátek se koná první oblastní mistrovství, a to v nočním OB, rovněž na Turnovsku.

A do třetice pořádají „Turnováci“ i první žebříčkový závod v sobotu 28. března. Celkově je v termínovce zapsáno třiadvacet závodů. Další oblastní mistrovství připravují na 30. a 31. května děčínští a tepličtí pořadatelé (klasická a krátká trať).

Na začátku září uspořádá Slavia TU Liberec Mistrovství Ještědské oblasti ve sprintu a štafet. Tradičním závodem, tentokrát v netradičním termínu – již koncem dubna, se prezentují organizátoři z Chrastavy a Žitavy, kteří zvou orientační běžce na mezinárodní závody SAXBO. Podle posledních informací se do Ještědské oblasti přihlásil také nový oddíl ze Stráže pod Ralskem.

Hlavními závody Českého svazu orientačního běhu budou v roce 2009 opět jednotlivá mistrovství, při nichž startuje řada zástupců z oddílů z Podještědí. První se uskuteční na dlouhé trati 25. dubna u Svratouchu. Mistrovství ČR v nočním OB tentokrát připraví oddíl z Mariánských Lázní a zajímavý víkend je připravován na 19. – 21. června. Již v pátek se poběží M ČR ve sprintu v historické části Kutné Hory, v sobotu a v neděli se běží M ČR na krátké trati u Zdechovic. Již tradiční termín po polovině září (19. - 20. 9.) je vyhrazen pro M ČR na klasické trati, které se koná na Blanensku. Závěrečný šampionát M ČR štafet a klubů uspořádá oddíl Sportcentrum Jičín první víkend v říjnu u Ostružna.

Ve vedlejší Východočeské oblasti mají v termínové listině zaregistrováno celkem šestnáct závodů. První odstartuje 28. března u Voděrad, závěrečný závod se běží na Jičínsku.

(pv)