Sport Aerobic Liberec – oddíl gymnastického aerobiku z Aerobic centra na sídlišti Kunratická úspěšně reprezentoval pod vedením trenérek Heleny Niklové, Barbory Svatošové, Marty Mrklasové a Andrey Cvachové a podařilo se mu získat tři juniorské a dvě seniorské nominace na ME.

V kategorii seniorek si titul zaslouženě vybojovala Andrea Cvachová – obhájkyně titulu z loňského roku, a tím si definitivně potvrdila jasnou nominaci na letošní ME. V kategorii trojic si nominaci, titul a zlatou medaili odvezly opět Andrea Cvachová a další dvě liberecké reprezentantky Marta Mrklasová a Markéta Burianová.

V seniorské kategorii step aerobik si první místo vybojoval tým ve složení: Markéta Španihelová, Radka Červínková, Anna Benešová, Nikola Masopustová, Barbora Vodňanská, Veronika Bartošová, Erika Macháčková a Martina Pelikánová.

V juniorské kategorii si zlato a nominaci na ME vybojovala skupina ve složení Kristýna Bernátová, Tereza Kočová, Nikola a Kateřina Wernerovy, Markéta Pilnáčková a Adéla Procházková. Další titul získalo trio Tereza Kočová a Nikola a Kateřina Wernerovy, také obhájkyně z loňského roku, které získaly další nominaci. Na výborném třetím místě skončilo trio Markéta Pilnáčková, Adéla Procházková a Lucie Čížková. 4. místo obsadily Veronika Joitová, Aneta Finkousová a Veronika Holatová, také ze Sport Aerobic Liberec.

„V kategorii jednotlivkyň si titul vicemistryně odvezla Kristýna Bernátová, která se umístila na druhém místě hned za naší nejúspěšnější juniorskou reprezentantkou Monikou Geržovou ze Zlína. Obě děvčata mají také nominaci a budou nás reprezentovat Tipsport aréně,“ sdělila Svatošová. „Na krásném třetím místě se umístila mladičká Adéla Procházková, která je v této věkové kategorii prvním rokem a hned získala medaili. Na pěkném finálovém 8. místě skončila Lucie Čížková,“ připomněla Niklová.

V kategorii Team aerobik získaly zlatou medaili skupina ve složení Aneta Niklová, Aneta Finkousová, Tereza Martinovská, Šárka Hauzerová, Veronika Joitová a Pavlína Kopecká a děvčata Niklová, Kopecká a Martinovská vybojovala zlato ještě v kategorii Team aerobic – trojic.