Opět úspěch oddílu Sport Aerobic Liberec

Liberec - V Sedlčanech se konalo Mistrovství republiky v aerobiku. Tento šampionát byl zároveň pro juniorskou a seniorskou kategorii posledním nominačním závodem na Mistrovství Evropy 2009, které se bude konat ve dnech 19. – 22. listopadu v liberecké Tipsport areně.

8.10.2009

Ilustrační fotografieFoto: DENÍK/Petr Šimr

Sport Aerobic Liberec – oddíl gymnastického aerobiku z Aerobic centra na sídlišti Kunratická úspěšně reprezentoval pod vedením trenérek Heleny Niklové, Barbory Svatošové, Marty Mrklasové a Andrey Cvachové a podařilo se mu získat tři juniorské a dvě seniorské nominace na ME.

V kategorii seniorek si titul zaslouženě vybojovala Andrea Cvachová – obhájkyně titulu z loňského roku, a tím si definitivně potvrdila jasnou nominaci na letošní ME. V kategorii trojic si nominaci, titul a zlatou medaili odvezly opět Andrea Cvachová a další dvě liberecké reprezentantky Marta Mrklasová a Markéta Burianová.

V seniorské kategorii step aerobik si první místo vybojoval tým ve složení: Markéta Španihelová, Radka Červínková, Anna Benešová, Nikola Masopustová, Barbora Vodňanská, Veronika Bartošová, Erika Macháčková a Martina Pelikánová.

V juniorské kategorii si zlato a nominaci na ME vybojovala skupina ve složení Kristýna Bernátová, Tereza Kočová, Nikola a Kateřina Wernerovy, Markéta Pilnáčková a Adéla Procházková. Další titul získalo trio Tereza Kočová a Nikola a Kateřina Wernerovy, také obhájkyně z loňského roku, které získaly další nominaci. Na výborném třetím místě skončilo trio Markéta Pilnáčková, Adéla Procházková a Lucie Čížková. 4. místo obsadily Veronika Joitová, Aneta Finkousová a Veronika Holatová, také ze Sport Aerobic Liberec.

„V kategorii jednotlivkyň si titul vicemistryně odvezla Kristýna Bernátová, která se umístila na druhém místě hned za naší nejúspěšnější juniorskou reprezentantkou Monikou Geržovou ze Zlína. Obě děvčata mají také nominaci a budou nás reprezentovat Tipsport aréně,“ sdělila Svatošová. „Na krásném třetím místě se umístila mladičká Adéla Procházková, která je v této věkové kategorii prvním rokem a hned získala medaili. Na pěkném finálovém 8. místě skončila Lucie Čížková,“ připomněla Niklová.

V kategorii Team aerobik získaly zlatou medaili skupina ve složení Aneta Niklová, Aneta Finkousová, Tereza Martinovská, Šárka Hauzerová, Veronika Joitová a Pavlína Kopecká a děvčata Niklová, Kopecká a Martinovská vybojovala zlato ještě v kategorii Team aerobic – trojic.

Jizerská 50, chodci vs. řidiči, výcvik topičů a zpěvavé dračky: videa víkendu

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku o víkendu 17. až 18. února 2018.

Sakura byla na Ikizama Cupu. Liberecká výprava vybojovala pět cenných kovů

Liberec – Judisté z liberecké Sakury se prali na tatami v polské Piaseczně. Mezinárodních závodů se zúčastnilo na 460 judistů ve čtyřech věkových kategoriích.

Do stopy na jasankách a veršem na rtech

Bedřichov - Jizerská padesátka je plná osobních příběhů. Vedle profesionálních i amatérských běžců vyrazili i hobíci. Ale nejen oni. S padesátkou se popral třeba i herec a moderátor Jakub Kohák, všichni borci nad sedmdesát let, účastníci z Klubu mistrů Jizerské 50, ale například i básnířka s knihou v ruce.

Holoubek se senzace v premiéře nedočkal, Liberec prohrál na Spartě 0:2

Liberec - Nový liberecký trenér David Holoubek si premiéru u nového mužstva odbyl na Spartě, kde dříve působil.