Ano. Členská základna chlapeckých kategorií se zužuje, což je systémovou chybou ČVS, a tedy i nás všech.
Co se týká spolupráce Slavie - Dukla na úrovni mládeže, dokud bylo mladých hráčů dostatek (svého času se do juniorky Dukly z výkonnostních důvodů nedostal ani Prokop junior) a přes SCM Dukly tekly do Slavie statisíce korun, bylo vše zdánlivě v pořádku. Před pár lety pramen vyschl, hráčů začalo ubývat a problémy se vyhrotily.
Marně se léta Dukla snažila s funkcionáři Slavie dohodnout o rozdělení hráčských kategorií tak, aby vedli mladší složky s tím, že budou mít veškerou možnou materiálovou a finanční podporu Dukly, a ta bude mít nadále kategorii juniorů v návaznosti na mužskou kategorii, která Slavii chybí. Nepodařilo se!
Místo toho jsme neustále osočováni panem Prokopem. Můžeme za úbytek jejich členské základny (před 2 lety prodali extraligu kadetů družstvu Ervěnic) a přetahujeme jim neustále hráče. Hráče, kterým se nelíbí, že byli zmanipulováni k podpisům jednostranných smluv a stali se z nich tak sportovní otroci tohoto klubu, což pocítili mnozí, když začali hrát v seniorských soutěžích (Suchánek, Vaněček, Nesvačil, Melich).
Jen na dokreslení situace. V sezóně 2010/11 se Dukle sami ozvali juniorští hráči Slavie Fikera a Melich, kteří byli rozhodnuti radši ukončit kariéru, než pokračovat ve Slavii. Fikera z osobních důvodů, Melich z výkonnostních. Pan Prokop má pravdu, že jsme rádi za každého kluka, který je ochoten volejbalu něco obětovat.
Na závěr bych chtěl říct, že nás mrzí, že nedovedeme vyjít se Slavií Liberec, ale o to víc se nám daří vycházet a podporovat kluby v okolí Liberce, asi i proto, že svým jednáním si to Slavie u nich pokazila sama.

Trenér juniorů Dukly Liberec Ivan Jakubíček

Musím se důrazně ohradit vůči osočování VK Dukla od pana Prokopa v Deníku. Jsou to nepodložené smyšlenky a úmyslné lži! Mrzí mě, že do Deníku, který považuji za objektivní, si může kdokoli napsat i jakékoli překroucená fakta vůči komukoli, aniž by si Deník zjistil více o daných skutečnostech, či alespoň dal prostor na danou věc okamžitě reagovat ze svého pohledu napadenému subjektu.
Jen bych chtěl upozornit, že Dukla desítky let spolupracovala bez problémů se Slavií, která pod vedením pana Rudy Malého vychovala pro Duklu – dorost spoustu hráčů, kteří pak i díky podmínkám, co máme na Dukle a pod vedením výborných trenérů, hráli extraligu mužů. Problémy nastaly, až když Ruda Malý „byl odejit“ ze své funkce předsedy Slavie a začalo jít o osobní antipatie nových funkcionářů Slavie.
Více se k panu Prokopovi a k článku pana Prokopa vyjadřovat nechci, neboť ten vyšel již před několika dny a nebylo by pro čtenáře příliš srozumitelné reagovat na věci, které už jsou pozapomenuty.

Mgr.Pavel Šimoníček, ředitel VK Dukla Liberec