23. kolo extraligy volejbalistů:

Dukla Liberec - Aero Odolena Voda 1:3 (-17, 19, -23, -21)

Hosté, mohutně podporovaní několika desítkami svých fanoušků, v prvním setu utekli z 6:7 na 6:14. Bloky Sedláře v závěru prvního dějství zařídily pro „Odolku“ setbol a poté i jeho proměnění.

V druhé sadě se Dukla na chvíli zmátořila. Při servisu Nesvačila otočila z 9:12 na 14:12 a poté již vedení nepustila, významnou roli v tom hrály vydařené bloky Kotrcha. Za stavu 24:19 předvedl Nesvačil chytrý servis a další eso, čímž domácí vyrovnali na 1:1.

Bohužel, byl to poslední vyhraný set Dukly. V třetí sadě sice vedla 10:7, 15:12, 16:13 a 21:20, ale koncovku zvládli lépe nadšeně bojující Středočeši s řadou cizinců ve svém kádru (zkušený srbský univerzál Marković, americký smečař Burrow či belgický reprezentant Blairon na postu libera). Ve čtvrtém setu Liberec doplatil na chyby na síti a ani jednou se nedostal do vedení. Navíc se za stavu 13:15 zranil při souboji s Tupouem na síti blokař Jakub Čermák (výron v kotníku).

Odolena Voda proměnila druhý mečbol a odvezla si z Liberce překvapivě tři body. „Hosté hráli velice dobře. Přehráli nás hlavně v obraně. Tato činnost byla nejmarkantnější a rozhodla v koncovkách,“ hodnotil liberecký trenér Michal Nekola. „Zranění Čermáka je pro nás před nadcházejícím týdnem velkou nepříjemností. Jůna již sice po svých zdravotních problémech chodí do posilovny, ale ještě nebude k dispozici. Máme tedy zraněné dva ze tří blokařů a budeme muset tuto situaci nějak vyřešit. Ve středu hrajeme ligu s Kladnem a o víkendu nás čeká Final Four Českého poháru.“

Rozhodčí: Hudík, Rychlík. Čas: 113 minut. Esa: 4:6. Zkažená podání: 11:13. Diváci: 455. Liberec: Novák, Nesvačil, Čermák, Vencovský, Pešl, Kotrch – libero Jeslínek. Střídali: Hýský, Fučík, Vodvárka. Trenér: Nekola. Odolena Voda: O. Fortuník, Burrow, Sedlář, Marković, Tupou, Auer – libero Blairon. Střídali: Galis, Rosenbaum. Trenér: M. Fortuník.