V první lize se představí dva celky z Libereckého kraje, FTZS Liberec a FC Démoni Česká Lípa. Jak Liberec, tak Česká Lípa se v úvodní rundě utkají s Chrudimí a Vysokým Mýtem. Duely se odehrají v neděli 24. listopadu ve sportovní hale v Zákupech.

V dresu Liberce naskočí do Juniorské futsalové ligy také Adam Knobloch. „Futsal mi dal určitě hodně. Ať už přes taktické chování, poziční vidění, až po rychlé vyhodnocování situací. Je toho ale určitě mnohem více,“ přiznal pro klubový web.

Na co se mužstvo zpod Ještědu může v následujícím ročníku spolehnout? „Za mě je to určitě týmovost. Minulý rok jsme hráli s několika týmy, které měly jednoho až dva kvalitní hráče, tudíž hrály jen přes ně. Naše týmovost a hraní jako celek je vždy porazila. Takže naše silná stránka je určitě týmovost,“ uvedl Knobloch.

Jaké cíle si dáváte jako mužstvo do nového ročníku? „Myslím si, že tenhle rok máme opravdu velmi silný tým, takže bych nás viděl ve Final Four a samozřejmě úplně nejlépe vyhrát titul,“ nedává si Knobloch nízké mety.

„Já na osobní statistiky moc nehraji, spíš mi jde o tým jako o celek, takže pro mě největším cílem bude vyhrát titul,“ uzavřel Knobloch.

Kromě Liberce, České Lípy, Chrudimi a Vysokého Mýta se na palubovkách v juniorské soutěži představí Dynamo České Budějovice, Helas Brno, Interobal Plzeň, Tango Hodonín, Rapid Ústí nad Labem, Slavia Praha, Baník Chomutov, Sparta Praha, Jeseník, Teplice a Mělník.

Kdo nakonec získá titul?