„Přes všechna nařízení se nám podařilo spolu s kluby a partnery veletrhu Sport Live přichystat tak, aby byl jeho průběh co do obsahu plnohodnotný. Jestli něco nechceme, tak to, aby se sport ve Sport Parku Liberec zastavil. Proto jsme přijali ve spolupráci s Krajskou hygienickou stanicí taková opatření, abychom zajistili co největší bezpečnost návštěvníků i vystavovatelů,“ vysvětluje za organizátora Lukáš Přinda, jednatel SFM Liberec.

Veletrh proběhne za důkladných bezpečnostních a hygienických nařízení, která respektují všechna závazná pravidla určená vládou ČR. Organizátoři proto nachystali několik opatření, jejímž cílem je zajistit plynulý a bezpečný pohyb v Home Credit Aréně.

Vchody a východy budou jasně oddělené a u vstupů budou organizátoři zajišťovat, aby se jedné oblasti nacházelo maximálně 500 osob. Mezi další zavedená opatření se řadí viditelně označená stanoviště s prostředky na dezinfekci rukou po celém areálu i u všech vystavovatelů. „Organizace pohybu osob bude poněkud striktnější, než jsme byli zvyklí, ale věřím, že vše bude fungovat plynule a bez výrazných zádrhelů a že si všichni návštěvníci veletrh užijí tak, jak byli zvyklí u předchozích ročníků,“ doplnil Lukáš Přinda.

Natálie Nejedlová
Skokané z SK Ještěd vyskákali medaile

V Home Credit Aréně a okolí se na tomto veletrhu budou prezentovat zástupci 60 sportovních klubů, které zde každému zájemci z řad veřejnosti ukáží sport, na který se zaměřují. Součástí akce tak budou i náborové turnaje nebo individuální sportovní aktivity pro širokou veřejnost.

Na veletrhu Sport Live 2020 nebude chybět ani rozsáhlý doprovodný program, který nabídne zábavu pro malé i velké návštěvníky – přímo na ledové ploše bude během celé akce zahájena sezona veřejného bruslení.

Kapacita kluziště je však z hygienických důvodů omezena, proto by návštěvníci neměli váhat s nákupem vstupenek a raději by si je měli pořídit on-line v předprodeji. Pro děti budou připraveny nejrůznější soutěže a závody.

Informace

Datum: 5. 9. 2020 od 9:00 do 16:00 v Home Credit Areně a celém Sport Parku Liberec.

Vstupné: zdarma.

Více informací: www.sportliveliberec.cz a www.sportparkliberec.cz.

Hlavní body programu:
- na veletrhu se představí více než 50 sportovních klubů
- zahájení sezony veřejného bruslení
- den otevřených dveří na sportovištích ve Sport Parku
- fotbalový turnaj dětí Slovan Liberec vs. Jablonec
- po ukončení veletrhu proběhne v areálu Mini Létofest s kapelami MIRAI, HitFakers a Like-It.