Futsalový Zlej Se(n) Liberec existuje přesně dva roky a za tuto dobu se dostal z okresního přeboru přes krajský až do divize. Vyhrál suverénně oba přebory a v divizi rozhodně nechce paběrkovat. Partě kolem hrajícího vedoucího Pavla Bíny se daří a hlavně stále drží spolu. Aby ne, když se všichni vzájemně znají z fotbalu a věkově jsou si velice blízcí. Navíc se do klubu hlásí další a další jejich vrstevníci a proto se opět čeká dobrý a kvalitní futsal.

Vstupujete do nové sezony divizní. Opět další neznámá, ale v přípravě jste si vyzkoušeli hrát proti druho a prvoligovým mužstvům, takže jistě strach nemáte.

Konečně je tomu tak. Pauza byla opět dlouhá. Všichni si doufám od futsalu odpočinuli a nyní nás čeká těžký boj v divizi. Volno jsme se snažili vyplnit kvalitními zápasy a pestrým programem. Utkání jsme zvládli až nad očekávání, kdy jsme podlehli pouze Benagu, které dokázalo, že je úplně někde jinde, než většina prvoligových mužstev. Vše ale proběhlo na jedničku a já pevně věřím, že v neděli svou divizní premiéru zvládneme. Každopádně strach není na místě. V Liberci jsme si dokázali, že soupeře nemáme, nyní to bude ale o něčem jiném.

V klubu je několik nováčků. Kdo jsou a jakým kádrem budete v divizi disponovat?

Příchody nováčků jsme reagovali na odchody jiných. Bohužel nás pro fotbalově-pracovní povinnosti opustil Lukáš Klíma a za prací nám do Anglie odcestoval i Ondra Soběslav. Oba byli stabilními hráči a proto ty nové tváře. Navíc jsme museli doplnit i B mužstvo, které jsme povětšinou posilovali z A mužstva. Tomu bychom pro tuto sezonu chtěli zamezit.

Novými tvářemi jsou Lukáš Suk, Petr Novotný, Pepa Němec, Ondra Vlach a Petr Švejkovský. Nejsou primárně zařazeni ani do jednoho z týmů. Stejně jako všichni ostatní budou působit dle svých možností a potřeb klubu. Zbytek kádru je stabilní. Jsem rád i za dotažená hostování, kdy nám vyhověl president SK Slavia Praha pan Kolman a uvolnil do konce roku Jirku Šislera. S Jirkou Kulhavým jsme se zase dohodli na přestupu naší jedničky Dominika Vogta. Kádr je tudíž 100% připraven!

Opět asi budete patřit díky kvalitním fotbalistům k těm lepším. Bude divize vaším

herním stropem nebo chcete ještě o stupínek výš?

Většinu z nás bych už nazval futsalisty… Za ty dva roky si už dovolím říct, že tomu tak je. Čím jsme spolu déle, tím více se ve hře objevují futsalové návyky. Může být sebelepší fotbalista a v hale může být nepoužitelný. Samozřejmě, že je stále na čem pracovat, ale doufám v to, že se budeme pohybovat v horní části tabulky ne-li na samotném vrcholu. Uvidíme, jaká bude realita, ale divizí ta cesta doufám neskončí.

Vedle áčka v divizi se čekalo po jasné výhře v okresu účinkování béčka v krajském přeboru. Ale béčko opět hraje jen okres.

Ano, okres se vyhrál také, nicméně jsme věděli, že se složením kraje bude letos problém. Hraje tam pouhých pět týmů a to se mi zdá demotivující. Navíc bychom rádi získali v okresním přeboru hattrick, takže proto opět ten okresní přebor. Až budeme v lize, tak to možná posuneme…

Zlej Se(n) patří na Liberecku

k největším futsalovým

mužstvům a navíc se k vám stále hlásí další zájemci. Jak

to, že v okrese futsal paběrkuje a vy naopak zaznamenáváte boom?

Tak především si myslím, že je to o lidech, kteří se o mužstvo komplexně starají. S Bořkem Poživilem tomu věnujeme dost času a proto je vidět i zájem ostatních hráčů, ať současných nebo nových. Všichni vidí, že to u nás má smysl a také úroveň. Nebudeme si nic nalhávat, ale důležité jsou i finance, které se nám daří shánět. Třešničkou na dortu je i zájem sponzorů, kteří nejen že prostředky uvolní, ale také jeví aktivní zájem. To je potom ideální kombinace. Bohužel v Liberci skončila TU, která zde předváděla supr futsal a byla složená z kvalitních hráčů. Jsou tu i další mančafty, které skvěle fungují. Například TTNF, Avast! nebo Alex, ale je to pořád na 100tisícové město málo.

A vaše premiéra?

Chtěl bych všechny fandy libereckého futsalu pozvat na naše domácí utkání, která se budou konat vždy v neděli od 19.30 hodin na harcovské hale TUL. V neděli 11. října přivítáme ve svém historicky prvním divizním utkání tým Sokola Dobřichovice.