Jezdilo se po okruhu 15,5 km dlouhém: na Novou Louku – Kristiánov – Bílé buky – Hřebínek – Novou Louku a zpět na stadion v Bedřichově. Ženy měly jeden okruh, muži dvojnásobnou porci.

První ročník nočního závodu Jizerský Nightlight Marathon se postavilo 80 závodníků s čelovkami, z nichž osm bylo žen. Vítězem mužské kategorie se stal Radek Šretr a mezi ženami byla nejrychlejší Radka Tkáčíková.

„Závod měl za tmy svoji atmosféru. Na rozcestí svítily hořící louče a byla větší zima než ve dne,“ přiznal jeden z amatérských libereckých běžců Jan Macaj. „Jelo se na zmrzlém sněhu, a přestože člověk měl na hlavě čelovku, moc na cestu neviděl. A to tam byli frajeři, kteří jeli bez čelovky a byli dobří. Trať byla upravená rolbou, přesto vám to na ledě občas lyže ustřelily, takže člověk spadl,“ řekl Macaj.

První tři lyžaři nasadili od začátku tempo, které nikdo nemohl zachytit, a ti také byli na stupních vítězů. „Ten bez čelovky dojel čtvrtý,“ nechápal Macaj, pro něhož to byl premiérový závod sezony. „Celkově byl závod svojí atmosférou perfektní, příští rok jedu znovu,“ uvedl lyžař, který jezdí pravidelně Jizerskou 50. „Každoročně absolvuji osm větších závodů, ale poslední roky je to o penězích. Startovné a doprava je dražší, takže si člověk třeba Itálii a podobné výlety musí odpustit. Ale Jizerskou padesátku pojedu vždycky. Dvakrát jsem byl 114. a loni 120. Je fajn, když si to člověk může porovnávat a vzpomínat,“ dodal Jan Macaj.