Galavečer Night of Warriors odstartuje v 18 hodin a nabídne souboje mistrů ČR a světa i dámské duely.

Těšit se můžete na tucet adrenalinových zápasů v bojových disciplínách K1, MMA, thaibox či klasický box.

Po mateřské dovolené se do ringu vrací Martina Fendrichová, která se v souboji Mistryň světa utká s Denisou Onderkovou. Dvojnásobného světového šampiona Marka Procházku vyzve v boxerském zápase ústecký Vladimir Fecko.

Jedním z vrcholů večera pak bude superfight K1 mezi mistrem světa Petrem Karešem a trojnásobným ukrajinským šampionem Bogdanem Morozem.

Během večera se představí i další známé tváře z předchozích galavečerů jako jsou Georgij Fibich, Sandra Mašková či David Vinš.

Vstupenky zakoupíte v předprodeji za 270 Kč v prodejních sítích Ticketpro a TicketArt. Majitelé Bonus Karty získají vstupenku za zvýhodněnou cenu 200 Kč.

Noc válečníků zavítá opět do Home Credit Areny. Do ringu nastoupí také Martina Fendrichová.

Do ringu zítra nastoupí také Martina Fendrichová

Bude reprezentovat Iron Fighters kickboxing 25. dubna v liberecké Home Credit Areně

Liberec - Night of Warriors je název akce, kterou s BFC Liberec připravuje Iron Fighters kickboxing v čele s Aloisem Škeříkem. Jeho svěřenkyní je také Martina Fendrichová. „Zápasit budeme s předem domluvenými soupeři. S kickboxem jsem začala, když si Lojza Škeřík, spolu s dalšími trenéry, založil klub na Rádle. Sestra v té době boxovala, tak nás pozval, abychom si to přišly také vyzkoušet. A já už jsem u tohoto sportu zůstala. Později se klub přejmenoval na Iron Fighters kickboxing a tréninky se přesunuly do Jablonce," prozradila své začátky Martina Fendrichová, dnes už maminka dvouletého syna.

Co vás na kickboxu zaujalo?

Vyzkoušela jsem hodně sportů. Dlouho jsem hrála basketbal. Ale nakonec jsem zůstala u kickboxu. A k tomu ještě dělám poledance, tam si teď dávám chvilku pauzu, ale chci pokračovat.

Bolí kickbox?

Bolí jako každý sport. Z poledance mám mnohokrát horší modřiny než z kickboxu.

Jaký byl váš nejvetší úspěch?

V roce 2011 jsem vyhrála dvě disciplíny na Mistrovství světa organizace WKA a dvě disciplíny na Mistrovství Evropy organizace WKF. Dvakrát jsem boxovala o profesionální pás mistryně světa. Bohužel se mi nepodařilo ani jeden z těchto zápasů vyhrát.

Můžete čtenářům vysvětlit, co je vlastně základem kickboxu?

Kromě boxu (na hlavu i tělo), jsou povoleny kopy na hlavu, tělo a stehna. Dále záleží na disciplíně. Já mám na Night of Warriors zápas v thaiboxu. To znamená, že jsou povoleny i kopy koleny, klinče a údery lokty.

Jak dlouho takový zápas trvá?

Můj zápas v thaiboxu bude dvakrát tři minuty.

Jak často trénujete?

Teď tak, jak mi to dovolí mateřská dovolená. Ale určitě cvičím alespoň sedmkrát týdně. Není to jen kickbox, chodím na twerk, cvičím na power plate, a když to nejde jinak, dělám doma angličáky.

Už jste měla chuť toho nechat, pokud ano, tak proč?

Nedávno jsem přemýšlela, jestli třeba trochu nezměním disciplínu, když mi jeden zápas opravdu nesedl. Ale že bych úplně přestala s kickboxem, to mě ani nenapadlo.

Proč byste děvčatům kickbox doporučila?

Já bych každému doporučila dělat to, co ho baví. Mně hodně pomohly tréninky v nelehkých životních situacích. Není čas myslet na to, co se děje kolem. Je to celkem náročný sport, takže i když přijde člověk naštvaný, rychle to ze sebe dostane.

Už víte, jaká soupeřka vás čeká?

V Liberci se utkám s thaiboxerkou Denisou Onderkovou. Budu mít výškovou převahu, ale ona je takový malý tank. Pevně věřím, že dokáži prodat své zkušenosti a před domácím publikem zvítězím.