Všichni hráči se neodmyslitelně zapsali do fotbalové historie a většina z nich i do historie podještědského Slovanu. V současné době jde o ojedinělou akci, kde lze spatřit tato jména pohromadě.

Deset týmů se střetne ve dvou základních skupinách o postup z prvních dvou pozic do závěrečných vyřazovacích bojů. Ostatní týmy v soutěži končí.

Přihlášena je řada známých i méně známých fotbalových týmů. Jmenovat můžeme: Štajny Star (výběr Jiřího Štajnera), SK Krásná Studánka, Botička.cz, Mšeno FC, Buldok.cz, Výběr LKFS, FK Český Les, FK Nová Ves, FC Licon Zdislava a Moravia Red Wine.

Turnaj odstartuje výkopem prvního utkání 26. prosince v 10:00 hodin a během jediného dne se odehraje v duklácké hale úctyhodných čtyřiadvacet utkání. Každé z nich se bude hrát čtrnáct minut bez poločasových přestávek.

Vítěz bude znám ještě tentýž den v odpoledních hodinách.

Čtenáři Libereckého deníku mají nyní díky Nikon Cupu šanci vyzpovídat oporu libereckého Slovanu, Jiřího Štajnera.
Své dotazy můžete zasílat na mailovou adresu michael.danek@denik.cz do pondělí 19. prosince. Na ty nejzajímavější otázky odpoví Jiří Štajner v průběhu týdne. Odpovědi naleznete na stránkách Libereckého deníku.