„Trasa měří kolem šesti kilometrů. S úderem 15. hodiny jsme vyběhli z náměstí, proběhli Pražskou ulicí a obchodním centrem Forum. Další kroky zavedly běžce Barvířskou ulicí na cyklostezku až ke stadionu Slovanu, kde proběhli pod hlavní tribunou a po stejné trase se vrátili zpět,“ popsal trasu jeden z organizátorů Jan Šlégl. V cíli čekala na závodníky kromě pocitu zadostiučinění i krásná památeční medaile.

Tentokrát poputuje výtěžek ze startovného do liberecké organizace Lyra, která podporuje rodiny s dětmi s poruchou autistického spektra.

Konkrétně celý výtěžek z dobrovolného startovného bude darován k zajištění pobytového kurzu pro rodiny dětí s PAS, zahrnující jak odborný, tak relaxační program pro rodiče, terapeutický program pro děti s autismem, zábavný program pro jejich sourozence, a především čas pro společné prožitky celé rodiny, a to vše v krásné přírodě Jizerských hor.

„Mikulášskými a Velikonočními charitativními běhy jsme podpořili již několik organizací, jako např. Amelie, Hospic sv. Zdislavy, Rodina 24, několikrát se běželo pro Jedličkův ústav a Dětské centrum Sluníčko. Díky běžcům a jejich dobrým srdcím se podařilo předat již více než 125 000 Kč,“ svěřila se další zakladatelka RunBo Teamu Andrea Šléglová.

Letošním speciálním hostem nesoutěžního běhu byl jeden z nejlepších českých ultramaratonců Radek Brunner.

„Po běhu následovala v zastupitelském sále liberecké radnice beseda s Radkem, předali jsme šek zástupcům organizace a připravili jsme tradičně pěknou tombolu a v neposlední řadě přišel i Mikuláš. Ten obdařil děti, které se běhu zúčastnily,“ popsal doprovodný program další z organizátorů a zakladatelů RunBo Teamu Miroslav Habel.

„Příště se běhu můžou zúčastnit celé rodiny, zvládnou ho děti i senioři a společně tak zažijí pohodovou atmosféru, která je díky organizátorům z RunBo Teamu již známá a společně tak podpoří ty, kteří to právě potřebují,“ uzavřeli vyprávění organizátoři.