„Trasa měří kolem šesti kilometrů. S úderem 15. hodiny vyběhneme z náměstí, proběhneme Pražskou ulicí a obchodním centrem Forum. Další kroky zavedou běžce Barvířskou ulicí na cyklostezku až ke stadionu Slovan, kde proběhnou pod hlavní tribunou a po stejné trase se vrátí zpět,“ popsal trasu jeden z organizátorů Jan Šlégl. V cíli bude čekat na závodníky kromě pocitu zadostiučinění i krásná památeční medaile.

Tentokrát poputuje výtěžek ze startovného do liberecké organizace Centrum LIRA, která podporuje rodiny s dětmi s poruchou autistického spektra. Konkrétně celý výtěžek bude darován k zajištění pobytového kurzu pro rodiny dětí s PAS, zahrnující jak odborný, tak relaxační program pro rodiče, terapeutický program pro děti s autismem, zábavný program pro jejich sourozence, a především čas pro společné prožitky celé rodiny. A to vše v krásné přírodě Jizerských hor.

„Mikulášskými a Velikonočními charitativními běhy jsme podpořili již několik organizací, jako např. Amelii, Hospic sv. Zdislavy, Rodinu 24, několikrát se běželo pro Jedličkův ústav a Dětské centrum Sluníčko. Díky běžcům a jejich dobrým srdcím se podařilo předat již více než 125.000 Kč,“ svěřila se další zakladatelka RunBo Teamu Andrea Šléglová.

Letošním speciálním hostem nesoutěžního běhu je jeden z nejlepších českých ultramaratonců Radek Brunner. „Po běhu bude v zastupitelském sále liberecké radnice následovat beseda s Radkem, předáme šek zástupcům organizace a připravili jsme tradičně pěknou tombolu a v neposlední řadě možná přijde i Mikuláš. Ten obdaruje děti, které se běhu zúčastní,“ popsal doprovodný program další z organizátorů a zakladatelů RunBo Teamu Miroslav Habel.

„Běhu se můžou zúčastnit celé rodiny, zvládnou ho děti i senioři a společně tak zažijí pohodovou atmosféru, která je díky organizátorům z RunBo Teamu již známa a společně tak podpoří ty, kteří to právě potřebují,“ uzavřeli vyprávění organizátoři.