„Vzhledem k dlouhodobému problému s výchovou kvalitních badmintonistek jsme na začátku sezóny získali na hostování dvojici Bočková (Sokol Štěpánovice) - Srncová (Sokol Židlochovice). Bohužel na vrcholný turnaj se tým nesešel celý, když necelý týden před začátkem MČR ze zdravotních důvodů musela vzdát svou účast právě Veronika Srncová,“ potvrdil Radek Holata. Další náhrada nebyla možná, a tak do všech zápasů nastupoval Vesec s nejnižším počtem pěti hráčů a zároveň s deficitem 0:1 na zápasy.

„Přesto jsme si byli vědomi velké síly našich chlapců a klíčovým duelem měla být zejména smíšená čtyřhra,“ uvedl. Z každé skupiny postupovala první dvě družstva do semifinále play-off, zatímco družstva na 3. a 4. místě hrála zápasy o pořadí (osm týmů, které zvítězily ve svých oblastech, bylo rozděleno do dvou základních skupin podle nasazení nejlepších šest hráčů na žebříčku a náš oddíl tak byl nasazen jako osmý).

Hned utkání s favorizovanou Astrou Praha (prohra 3:4) Jan Koňas s Janou Slatinskou první pokus nezvládli, když se dopustili mnoha taktických chyb, ale i přes prohru neměla být naděje na postup ze skupiny ztracená.

Proti Brnu doznal Vesec několik změn v sestavě. A také o druhé prohře rozhodl mix, s nímž si ani Ondřej Klimeš nevěděl rady a byla z toho tak další nejtěsnější porážka 3:4.

Třetí prohra přišla s Dobruškou. V souboji, ve kterém již téměř o nic nešlo, se zranila Kateřina Bočková, když si pochroumala kotník. „Přestože se nám rozplynula možnost hrát o medaile, chtěli jsme dosáhnout co nejlepšího výsledku ve skupině o umístění. Zdravotní stav Bočkové nebyl ideální, ale rozhodnutí hrát, jak to jen půjde, ocenili všichni v týmu,“ připomněl Holata. Proti Benátkám nakonec nedošlo ani na ošidnou smíšenou čtyřhru a o výhře rozhodly již dívky ve čtyřhře.

Duel o celkové 5. místo potom svedl Vesec opět s Dobruškou. Klimeš tentokrát dokázal najít recept na vynikajícího Tomka v prvním utkání dvouhry, těžkou čtyřhru chlapců se podařilo zvládnout také a rozhodující zápas smíšené čtyřhry David Stejskal s Janou Slatinskou rozhodli ve dvou setech. „Vzhledem k oslabení týmu a vyrovnanosti ostatních družstev je pátá pozice v republikové konkurenci hodnotným úspěchem,“ potvrdil Radek Holata z Vesce.