Na domácím mezinárodním turnaji obsadili v konkurenci Českých Budějovic, Příbrami, německého Spergau a rakouského Amstettenu třetí místo. Prohráli s Příbramí i s vítězem turnaje Budějovicemi, porazili oba zahraniční soupeře.

„Umístění možná vypadá tak, že to není ideální, ale my jsme turnaj brali jako přípravu a prozkoušení různých variant sestavy," připomíná trenér Dukly Michal Nekola. „Turnaj splnil naše očekávání před ligou."

Poprvé v přípravném období mohl využít všech hráčů ze soupisky, protože z reprezentačních akcí se vrátili libero Václav Kopáček, smečař Tomáš Hýský a univerzál Jan Hadrava.

„Šli jsme do turnaje z plné fyzické přípravy. Po technické stránce to ještě není úplně vypilované, reprezentanti dorazili až ve čtvrtek a absolvovali jen jeden trénink," dodává Nekola.

Trenéři Dukly prozkoušeli na turnaji všechny hráče ze soupisky.

V zápasech s konkurenty z české extraligy mnohdy rozhodovaly detaily. Například v duelu s Příbramí Dukla podlehla 2:3 po naprosto vyrovnaném průběhu, s Českými Budějovicemi byl v druhém setu stav 23:23, koncovka však vyšla Jihočechům. Třetí set liberecká Dukla vyhrála, ale ve čtvrtém ji Budějovice zatlačily a vyhrály.

Svěřence trenérů Nekoly a Merty čeká nyní série přípravných duelů v Německu a týden před startem extraligy ještě turnaj v Odolena Vodě.

Před novou sezonou mají liberečtí volejbalisté opět nejvyšší cíle. To znamená vyhrát domácí ligu (což se už deset let nepodařilo) i Český pohár (což se letos podařilo), a také uspět na evropské scéně.

V Challenge Cupu 2012/13 se Dukla dostala přes čtyři protivníky až do semifinále, kde podlehla špičkovému italskému týmu z Parmy. Letos bude Liberec hrát o stupeň výše, v Poháru CEV, a v 1. kole ho bude čekat estonský Selver Tallinn.