Natálie Nejedlová byla favoritkou celého seriálu, ale cesta za titulem se jí poněkud zkomplikovala. Mladá skokanka z Liberce si den před předposledním závodem přivodila zranění pravého kolene. „Při pátečním tréninku ve Frenštátu nedobrzdila svůj skok a ochranné sítě jí vymrštily až do dvou metrů hlubokého stromy porostlého srázu, který je za krátkou dojezdovou plochou,“ prozradil Oldřich Nejedlo, sportovní manažer oddílu skoku na lyžích a severské kombinace.

NEJISTÁ ÚČAST

V ten okamžik nebylo vůbec jisté, zda se Natálie bude moci zúčastnit posledních dvou závodů. „Díky velké odhodlanosti mladé skokanky a profesionálního přístupu trenérů P. Věchta a D. Jirotky, kteří jí poskytli maximální možnou zdravotní péči, Natálie nastoupila s velkými bolestmi do obou závodů,“ vyzdvihl bojovnost Nejedlo.

Liberecká závodnice obsadila v sobotním závodě v Rožnově pod Radhoštěm druhé místo. Bylo tak postaráno o napínavý souboj mezi děvčaty, protože o vítězce MČR musel rozhodnout až nedělní finální závod ve Frenštátu pod Radhoštěm.

PŘEKONALA BOLEST

„S otokem, bolestí kolena a se strachem z krátké dojezdové části skokanského můstku Natálie Nejedlová nedala svým soupeřkám šanci. Tento závod vyhrála o více jak 20 bodů před oddílovou kolegyní Terezou Sadvarovou a Julií Ošmerovou z Nového Města na Moravě. Bylo tedy jasné, že Natálie Nejedlová obhájí titul mistryně České republiky,“ dodal spokojeně Nejedlo.

V této kategorii se na stupně vítězů postavila již zmiňovaná skokanka z SK Ještěd Tereza Sadvarová, která celkově skončila na třetím místě a stala se tak druhou vicemistryní České republiky. Natálie Nejedlová natáhla svou šňůru neporazitelnosti, která trvá od roku 2018. Ovládla totiž letní MČR 2018, zimní MČR 2019, Beskydské turné a nyní MČR ve skoku i v severské kombinaci 2019.

MEZINÁRODNÍ KONFRONTACE

Natálie se v zimní sezoně zúčastnila žákovského Turné čtyř můstku v Rusku, kde obsadila celkově 14. pozici a na neoficiálním letním MS žáků v Ruhpoldingu 6. příčku. Liberecký oddíl skoku na lyžích a severské kombinace disponuje i nadějnými juniorkami. V sobotu v Rožnově se konal i závod RKZ v severské kombinaci. Jednalo se o podnik juniorek. Karolína Sadvarová z SK Ještěd vyhrála skokanskou i běžeckou část a brala první místo.