V konkurenci 119 klubů z 19 zemí obsadil oddíl 19. místo. Největší konkurenci zajistily reprezentace z Belgie, Slovenska a Dánska, z nichž hlavně v kategorii juniorů a U21 byla vidět forma před nastávajícím MS mládeže v Jakartě, kam doprovodí českou reprezentaci trenérka libereckého Shotokanu Petra Piskačová v roli reprezentačního trenéra.

V seniorské kategorii nad 68 kg startovala Hana Dostálová, která po prohrané repasáži s loňskou vítězkou obsadila 5. místo. V dorostenkách do 54 kg reprezentovala oddíl Veronika Sasová, ta podlehla v napínavém zápase dánské závodnici, ale ostudu rozhodně neudělala.

V soutěži žáků a juniorů měl oddíl v Plzni více zástupců. Ti podávali výborné výkony, jak v dopolední soutěži kata, tak v odpoledním kumite. V kategorii kata mladších žáků utekl nejvyšší post Tomáši Vackovi, který po zdolání závodníků z Čech, Belgie a Německa podlehl ve finále neratovickému Brejchovi a obsadil 2. místo. V další hojně obsazené kategorii mladších žákyň se v repasáži prosadila Klára Muzikářová a skončila na bronzové příčce. K bronzu připojila Muzikářová ještě pohár a zlatou medaili v soutěži kumite mladších žákyň nad 35 kg. Medailovou sbírku doplnil mladý Alex Fiala, který získal bronz v mladších žácích nad 40 kg výhrou nad Estoncem. Medailové pozice utekly o kousek Francové (mladší žákyně -35 kg), Rychterovi a Vackovi (oba mladší žáci do 40 kg) a svou šanci proti výborným soupeřům zatím nedokázal proměnit Max Fiala mezi staršími žáky do 45 kg.

Dalším úspěšným turnajem byl Národní pohár mládeže v Hodoníně. Zde reprezentovalo SK devatenáct závodníků a ziskem 15 medailí obsadil oddíl 4. místo.

Kata: 1. Vacek, 2. Pelikánová, Francová, 3. Nevrkla a Kolář v Kumite: 2. Muzikářová, Malý, Nevrkla a 3. Sasová, Kolář, Harries, Lenderová, Demčáková, Harciníková, Kanaloš.

„Vzhledem k tomu, že se pro naše závodníky jednalo o první soutěže podzimní sezóny a ještě k tomu takto náročné jako Plzeň bezesporu je, zvládl je náš tým velmi dobře. Je vidět, že mnoho našich závodníků soutěž od soutěže zlepšuje své výkony a jistotu v nich, a v současné době ještě nepodávají maximální výkony. To je však adekvátní období, ve kterém se nacházejí. Pevně věříme, že za dva měsíce se forma ještě zvedne," uvedla Piskačová. „Na výsledku oddílu, který mohl být ještě lepší, se jistě odrazilo i to, že ani na jednu soutěž nejel celý závodní tým. Na závod v Plzni jsme nebrali všechny mladší žáky kategorii 7 9 let, vzhledem ke spojeným věkovým a váhovým kategoriím s žáky do 11 let, což nám připadalo jako velké riziko zranění vzhledem k blížícímu se MČR. Národní pohár vynechali vzhledem ke vzdálenosti někteří nominovaní závodníci na MČR. Naše závodníky ještě čekají poslední Národní poháry juniorů a seniorů, a svou formu si ještě potvrdí na North Bohemii v Ústí nad Labem. Zde již bude kompletní tým, který se na MČR připravuje. Po semináři se španělským trenérem Sebou a sparing campu v Českých Budějovicích a soustředění SK by tak všichni měli být naladění a připravení se poprat o poháry a medaile na prosincovém mistrovství republiky v Ostravě a potvrdit svůj post třetího nejlepšího oddílu v republice," doplnil trenér Pavel Horňák.