Začátek zápasu mužům nevyšel dle představ. V obranné fázi sice skvěle dochytával střely soupeře Robert Soukup, v útoku ale kupili hráči jednu chybu za druhou. Ať už se jednalo o zkaženou přihrávku nebo nevhodně vzatou střelu. S postupem času se hostující celek snažil tempo zápasu zrychlit. Tahali více první a druhou vlnu svých útoků a aplikovali agresivnější obranu, díky které se jim častěji dařilo vypíchnout riskantní přihrávky domácích. Do poločasu si tak vytvořili náskok o pět branek. 

Ve druhé půli už měli muži z Liberce hru plně pod kontrolou. Snad jedinou slabší pasáží bylo oslabení šest proti třem, do kterého se dostali vlastními chybami. Oslabení však přestáli téměř bez úhony. Poté už krůček po krůčku navyšovali svůj náskok. Utkání nakonec dopadlo jednoznačně hlavně díky rychlosti hry, kterou domácí nebyli schopni akceptovat po celý průběh utkání. 

"Začátek zápasu se nám vůbec nepovedl. Pasivnější obranný systém 0:6 nefungoval úplně dle představ a v útočné fázi jsme si počínali místy velmi vlažně. Po time-outu se naše hra pomalu zlepšovala a začali jsme být lepším týmem na hřišti. Ve druhém poločase jsme rychle odskočili na 8 branek. Poté měli domácí k dispozici přesilovou hru, kterou jsme dokázali, i díky výborným zákrokům Fialy, přestat pouze s jedinou inkasovanou brankou. Po skončení tohoto oslabení jsme opět diktovali tempo zápasu a postupně navyšovali vedení až na konečných 40:27. Až na začátek zápasu, který se nám hrubě nevydařil, jsme dokázali domácí převyšovat na obou brankovištích. Bohužel nás znovu sráželo procento naší střelby, které mělo být rozhodně vyšší. Pozitivem ale je, že všichni hráči vstřelili alespoň jednu branku a týmovým výkonem se podíleli na další výhře," zní souhrn utkání z úst trenéra Ondřeje Harbicha.

Michal Hájek, SK Liberec Handball