Nature Run v Liberci proběhne v sobotu 5. října a nabídne dvě trasy - dlouhou 23kilometrovou a kratší 12kilometrovou. „Běžci při závodě poběží kolem zoo, Lesního koupaliště, přímo skrz běžně nepřístupný lom Ligranit. Krátká trasa se nedaleko nad lomem (u Mlynářova kříže) stáčí zpět do Liberce, delší pokračuje skrz Rudolfov až k Bedřichovské přehradě, jednoho z nejhezčích míst na trase. Přes ni se však letos nepoběží kvůli rekonstrukci. Běžci se potom dolů vrací kolem České chalupy, kolem Liberecké výšiny a zoo,“ přiblížil podobu tratě ředitel RunCzech závodů Václav Skřivánek.

Hlavnímu závodu předchází nesoutěžní DM rodinný běh. I ten startuje na náměstí Dr. E. Beneše a malým i velkým běžcům nabídne 2,5 kilometru dlouhou trasu vedoucí skrz centrum města. Běžci delší tratě odstartují přesně v poledne, závodníci absolvující kratší trať o patnáct minut později. Nepoběží jen místní či Češi. Nejvíce zahraničních běžců přijede z Velké Británie, Slovenska, Polska, Německa, Francie, Spojených států, Ruska, Jihoafrické republiky, Ukrajiny, Austrálie a Itálie.

Tak bavil Nature Run v Liberci loni: 

„Paralelně se závodem bude v Liberci probíhat také Sport Film Festival, který se odehraje na libereckém náměstí a také v OC Forum. Součástí závodního víkendu je také Marathon Music Festival s kapelami a DJ podél trati, na běžce čeká pět Music Pointů. O špičkovou zdravotní péči se v Liberci postará nemocnice Liberec a celkem třináct medical pointů rozmístěných podél celé trati a tři cyklisté s mobilními AED,“ doplnil Skřivánek. Závodníci se též mohou těšit na originální medaili.

Soňa Hořínková v akci na ME.
Soňa Hořínková reprezentovala na ME U17 v badmintonu

Závod bude v této podobě první běžeckou akcí v duchu cirkulární ekonomiky. Spotřebované PET lahve budou označené a vrátí se k likvidaci, kde budou zrecyklované a vyrobí se z nich nové lahve pro další závody z osmdesátiprocentního rPETu. „Jako dlouholetý partner závodů RunCzech využíváme příležitost ukázat, že námi prosazované heslo „z lahve bude lahev“ je v praxi realizovatelné. Vyvinuli jsme speciální edici lahví Mattoni vyrobenou z 80% rPETu, které po závodě znovu zrecyklujeme a využijeme k výrobě lahví nových se stejnými vlastnostmi. Dosáhneme tak úplné cirkularity plastové lahve a z tohoto i dalších závodů RunCzech učiníme první cirkulární závod v této podobě na světě,“ uvedl Alessandro Pasquale, CEO Mattoni 1873.