Dopadla na značku 24 m, což jí zajistilo náskok dvaceti jedna vteřin před oddílovou kolegyní Terezou Sadvarovou, která skočila 20,5 m, a před třetí Julií Ošmerovou, která ztrácela na Natálii dvacet sedm vteřin.

Bylo jasné, že letošní souboj o titul mistryně České republiky bude velice napínavý, jelikož děvčata z konkurenčních klubů jsou výborné běžkyně a vždy dokázala po skokanské části Natálii předběhnout.

Tentokrát se jim to na kilometrové trati nepovedlo. Natálie si poprvé splnila svůj sen a vyhrála titul mistryně České republiky v kategorii žaček 11-12 let před druhou Julií Ošmerovou z Nového Města na Moravě a třetí Barborou Štěpánkovou z Harrachova.

Natálie tímto úspěchem zároveň splnila jeden z cílů pro letošní rok a doplnila skokanské tituly, které drží od loňské sezony. Za dva týdny bude Natálie svůj titul obhajovat.

Bohužel oddílová kolegyně z SK Ještěd Tereza Sadvarová se z druhé příčky po skokanské části propadla až na příčku sedmou.

Mistrovství České republiky si také poprvé vyzkoušel Martin Novák a Matěj Musil. Oba chlapci z SK Ještěd soutěžili v kategorii 9-10 let, ani oni se neztratili.

Musil obsadil jedenácté místo a Novák dvanáctou pozici.

Oldřich Nejedlo