Svěřenci Zdeňka Skružného jsou jedním z největších překvapení letošního ročníku florbalové extraligy. Tým, který většinu času v nejvyšší soutěži zabředl do bojů o udržení se, letos válí a pomýšlí na play-off, ke kterému se FBC Liberec zdárně blíží. Po 18 kolech mají totiž liberečtí florbalisté 29 bodů a jsou na páté příčce. Navíc udolali v semifinále poháru Střešovice a zahrají si finále s Pardubicemi.

Jak hodnotí dosavadní hru sám trenér Zdeněk Skružný? „Do příští sezóny chceme určitě rozšířit kádr. Zranění i jednoho hráče nás dost omezuje. Dále chceme zlepšit hru na míčku. Když se to povede, můžeme hrát ještě lépe,“ svěřil se trenér Liberce. Naposledy Liberec v lize ztratil body, když ve vyrovnaném souboji nestačil na soupeře z Chodova. „Chodov má velmi silný tým. Ačkoliv jsme dokázali ještě v polovině třetí periody dotáhnout ztrátu a srovnat, nestačilo. Soupeř pak udeřil a my i přes to, že jsme v závěru měli hodně šancí, tak jsme je nedokázali zužitkovat. Chybělo nám štěstí, které jsme si vybrali v semifinálovém duelu poháru,“ dodává bývalý reprezentační trenér.

HISTORICKÝ POSTUP DO FINÁLE POHÁRU

Poprvé v historii si florbalisté zahrají finále poháru. V semifinálovém duelu byli proti Střešovicím outsiderem, nicméně díky skvělému týmovému výkonu a i notné dávce štěstí nakonec FBC Liberec zvítězil. „Do toho zápasu jsme vstoupili výborně. Měli jsme na začátku hodně štěstí. Jenže poté nastal útlum a my se dostali pod velký tlak. Střešovice nás zatlačily a my se museli dlouho bránit. Nakonec ale při nás stáli všichni svatí a jsem rád, že jsme postoupili,“ řekl Skružný. Ve finále poháru čeká na liberecké florbalisty další tým, pro kterého jde o první historický postup do finále. Tím týmem jsou Pardubice, se kterými odehrávají

Liberečtí neuvěřitelné přestřelky. Poslední vzájemný duel v Tipsport lize skončil výsledkem 9:8 v prodloužení pro Pardubice. Stejným výsledkem skončil i další vzájemný duel, akorát s tím, že vyhrál Liberec. Tyto týmy nečekal ve finále nikdo, a zároveň nemají jasného favorita. Zápas tak může vyhrát kdokoliv.

Jak sám říká trenér Liberce, očekává nesmírně vyrovnané a bojovné utkání. „S Pardubicemi to jsou vždycky divoké přestřelky. Věřím ale, že diváky takový zápas bude bavit. Máme šanci vyhrát, ale nebude to nic jednoduchého,“ vyjádřil se Skružný k finále poháru, které se uskuteční 16. 1. na neutrální půdě v Olomouci. Tak či tak už teď dosahují liberečtí florbalisté výjimečných milníků. Už nejsou pouze otloukánkem ligy jako dříve. Musí se s nimi počítat a v čele se zkušeným koučem Skružným toho mohou ještě dost ukázat.