Než si stačila nově složená sestava Libereckých „sednout“ hosté během šesti minut vstřelili pět gólů a vedli 5:0! Proto si domácí vzali time-out, v němž se domluvilo, co se má hrát: obsazovat a napadat. Nebyla to planá slova, protože Andy doslova vstal z mrtvých. K ataku zavelel Makula svým gólem a pak se Andy rozjel: Peškar, Žoček, Betyar, Peškar a na závěr Makula z penalty. A skóre bylo otočeno na 6:5 pro Andy.

Andy Liberec - Mělník 9:8 (6:5)

Ve druhém poločase pokračoval Liberec v dobré hře a postupně vedl až 9:5. To bylo tři minuty před koncem. Soupeř v posledních minutách začal hrát s bekobrankářem, na což nováčci v týmu Andy nebyli zvyklí. Zkušený soupeř toho využil a ještě stihl zápas zdramatizovat třemi góly. Body ale nakonec Liberec uhájil. „Po time-outu, kdy to vypadalo strašně, jsme začali hosty mačkat a ještě do poločasu vývoj otočili,“ podotkl majitel klubu Andy Mrija.

„Soupeř byl ještě loni extraligový s řadou zkušených hráčů. Přesto jsme jim dokázali ve dvou zápasech vstřelit 21 gólů a potvrdili tak, že stále máme i s nováčky silný tým. Jsem rád, že kluci ukázali chuť do hry, i když si na sebe museli zvykat. Mile jsem byl překvapený z výkonu mladého Žočka, který sice měl trému, ale starší hráči ho podrželi a on dokázal vstřelit tři branky,“ dodal Mrija.

Branky: Makula 3 (1 z pen.), Žoček 3, Peškar 2, Betyar. Andy: Bočok - Kutílek, Makula, Betyar, Peškar, Kraus, Havel, Koudelka, Žoček, M. Kulhánek.

Příští týden se vrátí několik hráčů Liberce po trestu do základu a Andy čeká Hradec Králové. „Chceme jít do play-off z prvního místa, proto chceme Hradec porazit,“ dodal Mrija.