HK Lovosice B - Liberec Handball 20:21 (7:9)

Liberečtí do utkání vstoupili velmi dobrým a koncentrovaným výkonem. Od začátku si budovali mírný náskok poctivou hrou v obraně. "Během prvních 15 minut jsme dovolili soupeři vstřelit pouze tři branky, zatímco my jsme skórovali osmkrát. Tato situace vyústila v time-out domácích, a tím jakoby se zastavila naše střelecká produktivita," uvedl trenér Ondřej Ploch. Dále sice Liberec pokračoval ve výborné obraně, ale devátý gól přidal až dvě vteřiny poločasem.

Do druhého poločasu Liberečtí tradičně nastoupili špatně. Rychle se chybami připravili o vedení a prakticky po celý druhý poločas bylo skóre vyrovnané. "V posledních minutách jsme však dokázali soustředěnou hrou ubránit naší branku a zároveň skórovat. Za remízového stavu jsme šli 30 vteřin před koncem do útoku a po oddechovém čase na domluvení taktiky posledního útoku se nám plán podařil a pět vteřin před koncem jsme vstřelili vítězný gól," poznamenal trenér. "Individuálně je třeba vyzvednout výkon gólmana Dominika Fialy, který předvedl fantastický výkon a byl hlavním stavebním kamenem našeho vítězství. Dalším velkým pozitivem bylo výborné zapojení dorostenců, z nichž většina přechází do kategorie mužů a v příštím roce nás tak naplno posílí," doplnil Ploch.

Sestava a branky: Fiala - Eliáš 3, Šťastník, Martenek 4, Ilek, Špika 5, Kamaryt 2, Kulík 1, Morava 2, Hošic 2, Kozubík 1, Mrázek, Šefl 1.