Souboj prvního s druhým vyzněl pro moravskou partu, která na svěřenkyně libereckého kouče Libora Gálíka nyní ztrácí v tabulce tři body.

„Brno hrálo tentokrát skvěle, bezchybně, de facto ve všech herních činnostech. My jsme si každý set vytvořili menší náskok, ale vlastní nepřesnou hrou jsme absolutně vyhořeli, hlavně na útoku a na bloku. Tyto dvě herní činnosti nám nešly. Věděli jsme, že Brno má velmi těžký servis, příjem jsme zvládli docela úspěšně, ale jak říkám, na útoku byl špatný výkon,“ hodnotil šlágr kola liberecký trenér Libor Gálík.

Kvalitu hostů uznaly i domácí hráčky. „Nezbývá nic jiného než pogratulovat KáPéčku k vítězství. Přehrálo nás ve všech třech setech. My jsme se vždy snažily jenom dotahovat nepříznivý vývoj. Musíme nyní zabrat do dalších zápasů a soustředit se na naší hru, abychom zase hrály náš důrazný volejbal,“ uvedla Veronika Dostálová, kapitánka VK Dukla Liberec.

Brněnské družstvo si skalpu extraligového lídra cenilo. „Samozřejmě jsme velice rádi, protože Liberec se neporáží každý den, navíc nám se to podařilo v sezóně poprvé. Všem děvčatům musím poděkovat za obrovské nasazení a hlavně bezchybný výkon – takřka bezchybný.

Doufám, že v podobných výkonech budeme pokračovat dál. Samozřejmě Liberci přeji, aby se rychle z prohry oklepal a v Champions League předvedl výkon, který mu přinese úspěch,“ uvedl pro portál cvf.cz Richard Wiesner, trenér VK Královo Pole.
Daniela Digrinová, brněnská kapitánka, označila výkon týmu za skvělý. „Já mám ohromnou radost, že se nám konečně podařilo porazit Liberec a dokonce v této hale.“

Příští kolo bude roztažené do čtyř dnů, libereckou partu čeká až v pondělí 24. ledna výjezd do Ostravy