Do Liberce sjeli šermíři z celé Evropy a bojovali o poháry v prvním ročníku mezinárodního turnaje Babylon Cup. Program zpestřil olympionik Jiří Beran, který v obležení fanoušků podepisoval svoje fotografie i trika s logem turnaje.

První den se na planši střetlo devětačtyřicet šermířů v kordu chlapců. Z Libereckých si nejlépe vedl Majer, který obsadil 28. místo po prohře se zkušenějším Maďarem Gyenesem. Nejmenší Bór (48.) a Novotný (49.) skončili na konci startovního pole, ale nabrali cenné zkušenosti. Pohár pro vítěze putuje do Maďarska díky Semeredymu, který ve finále porazil 15:7 Procházku.

V soutěži fleretu dívek mile překvapila Sklenářová, která brala 13. místo z 21 dívek. Nejtěsnějším možným rozdílem (15:14) porazila ve finále Sedláková soupeřku Ulasavu z Běloruska.

Druhý den nabídl další dvě kategorie, a to fleret chlapci a kord dívky. V konkurenci 43 fleretistů se pokusili proniknout do finálové osmičky Hromádka a Chramosta. Bohužel oba zastavili jejich soupeři. Hromádka nestačil na Němce pozdějšího vítěze Häslera a umístil se desátý. Chramosta podlehl jen těsně 13:15 Ondrůškovi ze Zlína a skončil třináctý.

Pěnička, kterému se nepodařilo druhé kolo skupin, obsadil 26. místo. Další liberečtí zástupci Stránský (29.), Korselt (33.), Prskavec (37.), Žárský (41.), Sklenář (42.) a Moc (43.) budou mít, vzhledem ke svému věku, možnost v dalších ročnících dosáhnout na lepší výsledky.

Poslední soutěží byl kord dívek, kde liberecká Pavlová (28.) a Plátková (31.) sbíraly zkušenosti. Vítězný pohár si odváží Maďarsko díky kordistce Máthé.

„Turnaj jsme připravovali více jak šest měsíců. Tým pracoval skvěle, odměnou nám bylo vidět nadšení dětí, rodičů, trenérů a všech dalších, kteří sem zavítali," uvedl ředitel turnaje Petr Brabec.

„Je skvělé být v našem Liberci a zažívat turnaj, za kterým jinak musíme jezdit do Paříže nebo Budapešti. Máme s dalšími ročníky turnaje velké plány a dle reakcí klubů ze zahraničí jsme na dobré cestě," dodal liberecký trenér Milan Kulík.