Adam Mendrek obhájil vítězství ve dvouhře z loňského roku, když si suverénně počínal ve všech pěti zápasech, včetně toho finálového s Jiřím Loudou (USK Plzeň). Vítězové dvouher si z Liberce kromě peněžitých odměn odvezli broušené křišťálové poháry.

V obou halách Technické univerzity v Liberci se konal celostátní turnaj dospělých s mezinárodní účastí. Třídenního maratónu se ve všech pěti disciplínách zúčastnilo celkem 106 hráčů ze čtyř států. Z pořádajícího Badmintonového klubu Technické univerzity v Liberci startovalo celkem pět mužů a dvě ženy. Největší úspěch získal hostující hráč libereckého extraligového družstva Ondřej Král, který získal ve dvouhře mužů 3. místo a se Stoklasem (Sokol Radotín Meteor OTEC Praha) ve čtyřhře mužů dělené 5. 8. místo. Stejného umístění dosáhl ve čtyřhře mužů další hostující hráč libereckého extraligového družstva Zdeněk Sváta společně s Jiřím Skočdopolem ze Sokola Dobruška.

Ve dvouhře mužů si Král nejdříve poradil s Orosem (TJ Proboštov) 21:16, 21:11, v dalším kole porazil Ondřeje Klimeše ze Slovanu Vesec 21:9, 21:18. Ve čtvrtfinále si poradil se Stoklasem (Sokol Radotín Meteor OTEC Praha) 21:11, 21:8 a až v semifinále nestačil na Loudu (USK Plzeň), se kterým prohrál 20:22, 21:15, 16:21.

Ve čtyřhře mužů si Král společně se Stoklasem v prvním zápase poradili s domácím párem Mirko Šída Jan Slatinský 21:14, 21:18. Ve čtvrtfinále podlehli pozdějším vítězům Jelínkovi (BC RSC Brno) a Mendrekovi (Sokol Veselý Brno-Jehnice) po velkém třísetovém boji 21:19, 25:27, 16:21. Nenasazený pár Sváta Skočdopole (Sokol Dobruška) v 1. kole porazil pár Sokola Doubravka Plzeň Holý Karas 21:19, 21:16, ve 2. kole si poradili s párem Pokorný (Sokol Veselý Brno-Jehnice) Ptáček (BK Kopřivnice) 21:16, 22:20 a až ve čtvrtfinále našli své přemožitele ve třetím nasazeném páru Mazúr (Sokol Veselý Brno-Jehnice) Šelong (TJ Orlová-Lutyně), se kterými prohráli 18:21, 11:21.

Dvouhra mužů se průběhem turnaje měnila ve dvouhru juniorů, neboť Mendrek, Louda a semifinalista Hubáček jsou všichni věkem ještě junioři. K výhře ve dvouhře mužů přidal Mendrek první místo i ve čtyřhře mužů, když společně s Jelínkem (BC RSC Brno) ve finále zdolali pár Kurz (Astra ZM Praha) Segeč (USK Plzeň) 21:17, 21:16.

Milisová (Český Krumlov) a Maixnerová (Astra ZM Praha) nejprve společně ve finále čtyřhry žen otočily nepříznivě se vyvíjející duel se sestrami Pilařovými z Chemičky Ústí n. L. (15:21, 21:19, 21:13) a v dalším zápase ve finále dvouhry žen zvítězila Milisová těsně v první sadě a ve druhé už Maixnerová nenašla síly na obrat (25:23, 21:10). Aby ne. Byl to už její dvanáctý zápas na turnaji, kromě dvouhry a čtyřhry žen si zahrála ještě finále smíšené čtyřhry, ve kterém spolu se Zahrádkou (Astra ZM Praha) podlehli páru Šelong (TJ Orlová Lutyně) Šikalová (BK 73 Deltacar Benátky) 14:21, 18:21. Šelong se Šikalovou tak obhájili na turnaji ve smíšené čtyřhře své loňské vítězství.