Suverénním vítězem předposledního závodu letošního letního seriálu Summer Grand Prix se stal 32letý Adam Malysz, nejstarší skokan celého startovního pole. Předvedl dva nejdelší skoky dne - v prvním kole 126 metrů a ve finálovém 127,5 metru. Za druhým Norem Tomem Hildem skončil na třetí příčce další polský reprezentant Kamil Stoch.

Ze sedmi českých závodníků se čtyři nedostali do druhého kola: Borek Sedlák, kterému unikla finálová třicítka jen o jedno místo, dále Roman Koudelka, Ondřej Vaculík a Antonín Hájek.

Nejlépe si z našich vedl Jakub Janda, z 13. místa po 1. kole však po méně vydařeném druhém skoku klesl až na devatenácté. Lukáš Hlava obsadil 23. a Jan Matura 27. místo.

Jakub Janda nastoupil do kvalifikace i do závodu s virózou. „Trochu mě to poznamenalo, ale když už jsem tady byl, tak jsem chtěl skákat. S prvním skokem jsem docela spokojený, druhý se mi nevydařil podle představ. Teď je potřeba se vyléčit a čeká další příprava. To léto bylo letos celkově dost náročné, ale snad to k něčemu bude. Čeká nás mistrovství světa v Oslu, což je město, které mám rád a vyhovuje mi i tamní můstek.“