Celkem se zúčastní 269 týmů z 21 zemí. Zastoupení čítá také tradiční účastníky turnaje ze Švédska sedminásobného vítěze Pixbo Wallenstam a čtyřnásobného vítěze Dalen.

Mužská kategorie je stejně jako loni rozdělená už do tří výkonnostních skupin, ženská do dvou a jednu má kategorie juniorů. Téměř 700 zápasů sehraje přes čtyři tisíce hráčů na 16 hřištích ve 13 halách.

V elitní kategorii žen bude hrát osmička českých klubů mistrovské Vítkovice, Herbadent SJM Praha 11, Chodov, FbŠ Bohemians, FBC Liberec, Sokol Židenice, Elite Praha a Tatran Střešovice. Doplňuje je česká juniorská reprezentace, ženský národní tým Slovenska, švédské celky Pixbo Wallenstam, Umea, IBK Dalen, IBF Dalen, Skoghalls a švýcarský Bern Burgdorf.

Nejtěžší úkol mají ženy Crazy Girls Liberec ve skupině B. V nabité elitní kategorii se postupně utkají s několikanásobným mistrem Herbadent SJM Praha 11, poté proti reprezentaci Slovenska a posledním zápasem ve skupině bude pro svěřenkyně Lenky Bartošové duel se švédským supertýmem IBK Dalen. Liberec vstoupí do sezony bez pěti hráček. Simona Kabeláková odešla studovat do Brna a kvůli nedostatku času bude hrát za Olomouc. Tereza Hubáčková ukončila hráčskou kariéru, její sestra Zuzana odešla do Herbadentu. Tereza Čílová skončila z pracovních důvodů a Eva Krauskopfová odešla kvůli škole. Na druhou stranu se povedlo získat čtyři hráčky: Oldřiška Kroftová přišla z Osečné, Anička Urbanová se vrátila po dvou letech ze Švýcarska. Kristýna Bednářová změnila hostování v přestup a Marcela Štěpánková přišla z Jaroměře.

Muži pod názvem FBC Black se po loňském tažení ve skupině "PRO" představí v kategorii Muži, kde na ně čeká Kutná Hora, FBC 11 Trnava a z Finska KamuGang. V přípravě Liberečtí porazili Kladno 7:3.

Junioři FBC Liberec (ročník 1996/97) se představí ve skupině JG, kde nastoupí proti Wizards DDM Praha 10, FBC ČPP Software Ostrava, FBC Kladno a Slavia VŠ Plzeň.