Vítězové předkol doplní základní skupiny.

Lepší z dvojice Most - RPM Spoje Praha se v Praze střetne se Spartou a štvanickým I. ČLTK. Letos zřejmě z extraligy žádný tým nesestoupí, protože vítěz první ligy LTK Liberec nebude ani letos hrát extraligovou baráž. A počká, až pod Ještědem výkonnostně dozrají talenty jako Jonáš Kučera nebo Sára Oliveriusová.

Most nebude proti týmu RPM Spoje Praha rozhodně favoritem. Pražský celek složený z tenistů Říčan a Spojů zařadil na soupisku zkušené Petra Nouzu, Čechoameričana Tobyho Kadata, nevlastního bratra bývalé české jedničky Nicole Vaidišové, 85. deblistu světa Romana Jebavého, zkušené a mezinárodní ostřílené hráčky Jesiku Malečkovou a Miriam Kolodziejovou, odchovankyni z Litívínova.

Most podle kapitána týmu Milana Radvanovského sází na vlastní kmenové hráče. Posilou bude hostující Severočech z Liberce Matyáš Černý, letošní dvojnásobný mistr ČR v létě v Ostravě i v liberecké hale, který dříve v Mostě působil. Dalšími členy mosteckého kádru jsou Mark Havlíček, Jiří Kroužek, Matěj Laibl, Adam Zapský, Nela Charvátová a Kristýna Hranáčová. Tedy tenisté a tenistky nedávného či současného juniorského věku.

Zajímavý je pohled na soupisky favoritů na přední umístění. Obhájce titulu Prostějov zapsal českou jedničku a jabloneckého odchovance Jiřího Lehečku, 150. hráče světa Kopřivu, Ukrajince Sačka, předního juniora světa Jakuba Menšíka nebo letošní vítězku Mácha Lake Open z České Lípy Sáru Bejlek. Jedničkami Přerova budou Slovák Josef Kovalík a Linda Nosková. Loni druhý tým pražské Sparty může nasadit současnou českou jedničku mezi ženami Petru Kvitovou, Kateřinu Siniakovou, přední juniorku světa Lucii Havlíčkovoui, českou mužskou dvojku Tomáše Macháče. Tým I. CLTK Praha může využít silné ženy Markétu Vondroušovou, Terezu Martincovou, juniorskou naději Nikolu Bartůňkovou, Jonáše Forejtka a další mladé talenty.

Podle soupisek by se měly ve finále 16. prosine střetnou stejné týmy jako loni, Prostějov se Spartou. Ale soupisky je možné doplnit ještě 24 hodin před prvním zápasem a v týmových soutěžích dochází občas k překvapivým výsledkům. Pro profesionální tenisty a tenistky je česká extraliga přípravou na novou sezónu, která zahájí v Austrálii už koncem prosince novou smíšenou soutěží týmů United cup a v českém výběru nebudou u "protinožců" chybět Jiří Lehečka, Tomáš Macháč, Petra Kvitová a Marie Bouzková.

Autor: Jaroslav Přibyl