Bezesporu úspěšná byla v tom, že počet členů patřících do mládežnických kategorií se opět mírně zvýšil a dnes již opět přesahuje číslo sto. Klub se v nižších věkových kategoriích angažuje i v akvizici děvčat, jakkoli je historicky specializován na chlapeckou složku. Momentálně již na jeho půdě sportuje téměř 20 dívek. Dalším plusem je fakt, že i nadále fungují všechny věkové kategorie a zúčastňují se soutěží, ať již na úrovni regionu/kraje a nebo celostátní.

Výsledkově byla nejúspěšnější kategorie žáků (viz foto). Trenéři Lenert a Nevoral dosáhli jak v kategorii mladších žáků (do 13 let) tak u starších žáků (do 15 let) se svými týmy až na Mistrovství ČR.

U těch starších díky vítězství v Krajském přeboru, u mladších postupem z kvalifikace. V obou kategoriích se pokoušela družstva probojovat do „TOP 12“, což je při účastech kolem 40 nejlepšíchtýmů ČR v kvalifikacích dnes už velký úspěch. Zatímco patnáctiletým účast v této elitní dvanáctce těsně utekla (v osmičlenné skupině potřebovali být nejhůře třetí, ale skončili čtvrtí), mladší borci to zvládli a ačkoliv v šestkovém volejbalu neměli příliš mnoho zkušeností, pronikli do tohoto finále.

Daří se všem kategoriím

Tam už ale vyhráli jen jednou a skončili na 11. místě. Každopádně figurují obě věkové skupiny ve druhé desítce, a to jsou pozice při současné žákovské konkurenci v republice velmi solidní. Starší kluci se navíc zúčastnili testování Sportovních středisek v Hradci Králové a přinejmenším dva z nich, Jan Bobok a Jakub Tesárek, se umístili velmi vysoko mezi 240 testovanými žáky.

V Českém poháru, dlouhodobé soutěži starších žáků také celkem 40 družstev, hrál tým Slavie ve druhé nejlepší osmičce. Za zmínku určitě stojí i druhé a třetí místo mladších žáků v minivolejbalovém Poháru předsedy KVS libereckého kraje (10 účastníků). Po vítězstvích v okresním a krajském kole ligy škol skončil tým ZŠ Sokolovská tvořený z větší části hráči Slavie druhý v mezikrajském finále v Nymburce.

Žákům TJ Slavia nabídl klub za úspěšnou sezonu týdenní kemp v Chorvatsku, kam jich v červnu zamíří celkem 20. Úspěšná je práce s těmi nejmladšími, v přípravkách a sportovních hrách na ZŠ Sokolovská sportuje téměř 50 chlapců a děvčat.