Společně se svými spoluhráči v klubu výhrou v Krajském přeboru kadetů postoupili do Extraligy ČR, kde se Slavia představí po nějakém čase a naváže tak na úspěšných mnoho let v minulosti v Přeboru ČR resp. Extralize této kategorie. Před nějakým časem kluci začali hrát také beachvolejbal na kurtech Typhoon Liberec na přehradě a poté začali spolupracovat s Beachclubem Harcov.

Přestože je (i časově) náročné pěstovat oba sporty, sice blízké, ale nikoliv stejné, kluci jsou ochotni podstoupit tuto dřinu a obětují tomu hodně, jejich rodiny v to samozřejmě počítaje. Je prima, že hned při vstupu na celorepublikovou scénu výrazně uspěli.

Na Kadetském poháru ve Zlíně se mezi 14 dvojicemi (mnohdy specialisté „bíčaři“) sérií vítězství probili až do finále a teprve tam našli přemožitele. Kluky z Beachvolejbalového klubu Praha ve skupině sice porazili, ale ve finále už se začala projevovat i únava (vše se odehrálo v jednom dnu!).

Druhé místo v takové konkurenci je docela nečekané, ale vzhledem k tomu, co volejbalu oba dávají, zcela zasloužené. Jsou příkladem nejen pro spoluhráče v klubu, ale i obecně.

PUBLIKACE

TJ Slavia Liberec, oddíl volejbalu, připravuje publikaci k 50 letům práce s volejbalovou mládeží. Prosíme všechny, kdo mohou disponovat fotografiemi, výsledky a dalšími informacemi, volat na čísla 734 368 474 (Martin Mejzr),602 148 834 (Petr Prokop) nebo 607 800 807 (Jan Nevoral).

Petr Prokop