Startovalo 78 žáků a žákyň ze sedmi sokolských jednot, doprovázelo je 24 cvičitelů a rozhodčích. "Samostatného programu pro naše nejmenší se zúčastnilo 34 dětí, 20 rodičů nebo prarodičů a jeden pes," připomíná náčelnice liberecké jednoty Jarina Žitná. Celkem se srazu zúčastnilo 156 účastníků ze sokolských jednot z Chrastavy, Bílé, Kobyl, Hořeních Pasek, Českého Dubu, z libereckých jednot se zúčastnil Sokol Horní Růžodol a Liberec I.

Hlavním programem srazu byl Zálesácký závod zdatnosti, kterého se zúčastnilo osm hlídek mladšího a 17 hlídek staršího žactva. V mladším žactvu bylo pořadí: 1. Sokol Bílá, 2. Sokol Kobyly, 3. Sokol Český Dub a Bílá. V kategorii staršího žactva se na prvních dvou místech umístily hlídky Sokola Bílá, třetí byla hlídka Sokola Hoření Paseky. "Rozhodně nejúspěšnější jednotou byla sokolská jednota v Bílé. Většina dětí je v nácviku některé ze sletových skladeb, které bude moci naše veřejnost shlédnout 10. června v Turnově na stadionu u sokolovny," dodává Žitná.

Nejbližší sokolskou akcí je 39. ročník pochodu Krajem Karoliny Světlé, který bude v sobotu 12. května na trasách od 8 do 50 km, s průběžným startem od 7 do 13 hodin u sokolovny v Českém Dubu. Loni se akce Sokola Český Dub zúčastnilo 1024 pochodníků, kteří našlapali celkem přes 13 tisíc km.