Foršt začal v dobré formě a do eliminace postupoval ze všech účastníků jako číslo 2, když svoji skupinu s přehledem vyhrál. V eliminaci mu ale forma začala klesat, až došlo k tomu, že v boji o finálovou osmičku prohrál s Omelkou z Humanity Praha, a umístil se tak na devátém místě. Pro Novotného to byl jeho první turnaj, vybojoval ve skupině dvě vítězství a umístil se jako osmnáctý.

Na druhý turnaj, který se pod názvem mladé naděje konal v Sokole Brno 1 odcestovali v největším nečase s trenérem Kulíkem Romuald Klemm a Anežka Řičářová. Na soutěž žáků-fleretistů tam přijeli i mladí šermíři z polské Wroclawi. Mezi žačkami, kterých soutěžilo 32 z jedenácti oddílů si Řičářová vybojovala 18. místo, když po postupu ze skupin prohrála v eliminaci s Poznerovou ze Starého Města.

V soutěži fleretistů si velmi dobře vedl Klemm, který své zápasy ve skupině s velkou převahou vyhrál, obdržel pouze dva zásahy a do další části postupoval jako druhý. Forma mu vydržela i v eliminaci, kde zvítězil a postoupil až do finálové osmičky. O postup mezi nejlepší čtyři se utkal s polským šermířem Gawlikowskim z Wroclawi, s nímž prohrál a umístil se tak pěkném 5. místě. Společně s Kvardou ze Sokola Brno 1 byli nejlepšími českými šermíři, neboť první tři místa si vybojovali mladí Poláci.

Další soutěží, na které budou šermíři Lokomotivy Liberec startovat, bude turnaj „Brněnský krokodýl“, kde by v šermu fleretem kadetů a juniorů mělo startovat šest libereckých šermířů. Pro dospělé se ve stejném termínu uskuteční v Karlových Varech velký mezinárodní turnaj v šermu kordem, kde se pod názvem „Lázeňský pohár“ utkají nejlepší čeští šermíři se zahraničními a kde budou šermovat i tři šermíři liberecké Lokomotivy.