Letos se soutěže zúčastnilo pouze šest závodníků žákovských, dorosteneckých a juniorských kategorií. Na Sakura Cupu si všichni liberečtí karatisté kromě Říhy a Hájkové vyzkoušeli nové věkové kategorie, ve kterých budou soutěžit celý rok a dařilo se jim.

V soutěži kata mladších žáků, stejně jako loni, jednoznačně zvítězil Matěj Říha. „Mates si poprvé na závodním tatami vyzkoušel kata Empi, kterou začíná pilovat s Jakubem Tesárkem a zacvičil ji nad míru spokojenosti,“ uvedla trenérka tereza Matějková. Dalším medailistou v kata dorostenců se stal Lukáš Vik, který v postupu o finále narazil na lepšího soupeře. V duelu o 3. místo již šanci nikomu nedal a získal bronzovou medaili. „Lukin si zase poprvé zkusil startovat v kategorii dorostenců a přesto se dokázal prosadit,“ potvrdila Matějková.

Posledním zástupcem Slavie v kata byla Tereza Hájková, která bohužel skončila s bramborovou medailí. V 1. kole prohrála s budoucí vítězkou a poté vyhrála dvě kola repasáže a ve třetím prohrála 1:2 na praporky. „U Terky je vidět obrovské zlepšení, jelikož začala stejně jako Lukáš trénovat i s Petrou Novou, specialistkou na kata,“ sdělila Matějková.

V dalších bojích o medaili nastoupili „kumiťáci“. Jako první Kateřina Luxemburgová, která po čtyřech zápasech vyhrála celou kategorii starších zákyň nad 45 kg. „Kačenka přesně plnila taktiku, kterou jsem ji před zápasem, nebo během něho říkala. Své zápasy vyhrávala nevídaným skórem, jako třeba 13:8 ve finále. Dokázala překonat soupeřky na první pohled lepší, vyšší, o mnoho těžší. Kačka vyhrála svůj první pohár a myslím, že ze všech závoďáků si ho také vybojovala nejvíce,“ doplnila trenérka.

Podobně jako Luxemburgová, dokázal porážet své soupeře Jakub Kočí. V postupu o finále sice prohrál, ale zápas o třetí místo vyhrál o 5 bodů. Posledním zástupcem oddílu byl Filip Dittrich v kumite juniorů. „Nepředvedl výkony, na které jsme všichni zvyklí, přesto dokázal získat 3. místo,“ dodala Matějková.

Příští týden čeká závodníky, i ty méně zkušené, kteří v Německu nebyli, první kolo krajského kola. Někteří budou zkoušet poprvé kumite.

Seniorští závodníci Slavie TU Liberec také začali sezónu, a to prvním kolem ligy družstev a národního poháru. Tým žen (Markušová, Černá, Matějková, Bobková) obhajuje titul mistryň republiky. Zatím se jim tolik nedaří jako loni, prozatím jsou třetí. V národním poháru Aneta Markušová vyhrála kategorii žen do 55 kg, Matějková do 50 kg a bez rozdílu vah (BRH).

Kumite = zápas, souboj dvou protivníků.
Kata = předvádění sestavy proti imaginárnímu soupeři.