Na dobré reprezentaci měli podíl i další trenéři, kteří v Hodoníně byli - Janis Akhsas, Aneta Markušová a Martin Rethy.

V kumite dorostu a juniorů se první umístili dorostenec Tomáš Háva (do 63 kg) a juniorka Alžběta Jiravská (do 48 kg). „U Hávy jsme očekávali zlato, i když to neměl v bojích jednoduché. Ve třetím zápase se zranil, takže nad dalším zápasem visel otazník. Bolest přemohl a ve finále byl nejlepší. Zraněný kotník si přesto vyžádá měsíc léčení,“ informoval Čelák.

„Alžbětě se podařilo shodit kila. Vážím si ji proto, že pro úspěch udělala maximum. Například ještě ráno šla běhat, aby měla váhu a nebyl problém. Byla fakt dobrá,“ chválil Čelák.

Julie Jiravská získala v juniorkách do 53 kg bronz, stejně jako dorostenka Simona Křikavová do 54 kg a Tomáš Holek v dorostu do 63 kg. „Julie předvedla svůj standardní výkon. V prohraném zápase o finále ukázala i za nepříznivého stavu statečný a bojovný výkon. Prostě se dokázala porvat. Simona předvedla svůj nadstandard a má za něj první medaili ze šampionátu. U Tomáše jsem tajně doufal, že se zadaří. Má dobré ruce. Vyšlo to a potvrdil, že na to zkrátka má,“ hodnotil trenér Čelák.

Ve starších žácích předvedl cvičení kata na bronzovou medaili Lukáš Vik. „Práce trenéra Janise Akhsase byla vidět. Je to ohromný úspěch. Lukáš je takový samurajský typ karatisty. Žije pro karate, stejně jako celá rodina, která pak byla z medaile dokonale paf,“ říká Čelák. Žák Filip Dittrich skončil v kumite po 1. kole.

Další Liberečtí byli pátí. Terezu (Kačenu) Červenou dělilo v dorostu od postupu do finále jedno rozhodnutí rozhodčího za nerozhodnutého stavu. V repasáži o 3. místo deset vteřin před koncem vedla ještě 3:1, ale chvilková nepozornost ji stála tři body a nakonec medaili. Jakub Kašpar byl na svém prvním mistrovství, ale budoucnost má před sebou.

Smůla potkala Erika Akhsase v juniorech, který po dvou vyhraných zápasech ve třetím zlomil soupeři nos a byl za toto diskvalifikován. „V soutěži kumite patří ke špičce. Nebýt kontaktu se soupeřem, jistě by to bylo na medaili,“ dodal trenér Čelák.

Od juniora Davida Čeláka ve váze do 68 kg se čekalo po vyhraném úvodním zápase víc. Chvilička nepozornosti mu vystavila stopku, přestože byl lepší než jeho soupeř.