Tradičně se tohoto turnaje účastní oddíly mnoha národností. Letos to bylo 771 závodníků ze 125 oddílů, ze dvaceti států světa (přes 300 přihlášek museli odmítnout).


Za oddíl Slavia TU Liberec vyjeli srovnat své síly na tento velký turnaj svěřenci Terezy Matějkové a Yanise Akhsase Říha a Vik. Oba vedoucí závodníci ve svých kategoriích v rámci kvalifikace na MČR prozatím neměli možnost setkat se se závodníky z jiných států, kteří patří většinou ve svých zemích k těm nejlepším.


Dvanáctiletý Lukáš Vik v kategorii do 14let a hned v prvním kole narazil na soupeře ze Švýcarska Feller Elieho, budoucím vítězem katagorie. Po vyřazení, které sice mrzelo, si Lukáš ale spravil chuť v dalších třech kolech repasáže, kde nenechal nikoho na pochybách, že patří „na bednu“ a získal bez zaváhání bronzovou medaili.


V kategorii do 10 let závodil úspěšně Matěj Říha. S volným prvním kolem prošel ve 2. kole přes Ukrajince Nazara Struka 3:0, ve 3. kole nezaváhal s domácím Innerhoferem Niklasem 3:0 a čekal ho do té doby suveréní Ital Massimo Gallanda se stylem Goju-ryu. Matěj předvedl výborně katu Bassai-dai, kterou se svou trenérkou Matějkovou v poslední době nejvíce trénovali a postoupil 2:1 do finále. S vědomím, že bojuje za všechny, kteří ho připravují, odevzdal na tatami při katě Jion vše co mohl a čekal na výkon ukrajinského soupeře Hunchaka Ostapa. Ten zacvičil mistrovskou katu Empi s rychlostí a důrazem hodných finalisty, ale rozhodčí se přiklonili k lepším technikám Matěje Říhy a rozhodnutím 2:1 pro Matěje ho poslali pro zlatou medaili.