Nejlepší závodníci svých zemí si rozdají medaile v seniorských a juniorských kategoriích, a to ve čtyřech disciplínách. Každý ze závodů bude mít své centrum v jiném městě Libereckého kraje.

Pořadatelé zvou diváky do cílových arén, kde na ně čeká velkoplošná obrazovka, na které budou moci sledovat záběry České televize, záznamy GPS a mezičasy. Pokud by si chtěli fanoušci vyzkoušet, co je to MTBO na vlastní kůži, mohou se přihlásit do Open závodů a poměřit na dálku své síly s mistry světa. Tratě těchto veřejných závodů budou totiž shodné s těmi mistrovskými. Závody začínají po vyhlášení nejlepších závodníků MS.

V rámci sobotního závodu 22. srpna proběhne také charitativní akce Nadace ČEZ „Pomáhej pohybem" a Trial-O orientační závod nejen pro handicapované, kde nerozhoduje rychlost, ale přesná orientace.

Pro diváky, kteří nebudou moci dorazit do areálů osobně, bude Česká televize připravovat reportáže a ve středu 19. srpna také přímý přenos ze závodu ve sprintu. Jak prozradil ředitel závodů Jiří Putík: „Poprvé se při přenosu orientačního běhu, respektive MTBO, uskuteční tzv. živé studio, které bude vysílat před přímým přenosem závodu ve sprintu. V rámci studia se bude vysílat reportáž z předchozího dne, proběhnou rozhovory s trenéry české reprezentace, zástupci orientačního běhu a organizačního výboru."

Přijďte podpořit českou reprezentaci na Mistrovství světa, vyzkoušet si MTBO na vlastní kůži a snad i společně oslavit české medaile.

Krátká trať 18. 8. Jablonec nad Nisou, Biatlonový areál

v Břízkách

Sprint 19. 8. Turnov, Atletický stadion Ludvíka Daňka

Dlouhá trať 21. 8. Liberec,

Rekreační a sportovní areál

Vesec

Štafety 22. 8. Liberec,

Rekreační a sportovní areál

Vesec