Vítězství si v juniorech vybojovali Švédka Stina Nilsson a Němec Lennart Metz. Z českých závodníků skončila Charvátová na 16. místě, Remeš na třiadvacátém. Na 1300metrové trati se utkaly i tři zlaté medailistky z libereckého EYOWF 2011 – sprinterka Stina Nilsson ze Švédska, Hilde Losgaard Landheim z Norska (vítězka na 5 km) a Sofia Henriksson ze Švédska (vítězka na 7,5). Nejlépe se se známou tratí popasovala Nilsson a zopakovala si víězství z EYOWF před dvěma lety. Vítězi z EYOWF 2011 ve sprintu Finu Lindvallovi se nedařilo, druhý z EYOWF Rus Malcev dojel čtvrtý.

Šampionát mládí a vycházejících hvězd má v rejstříku spousty známých a povědomých jmen, jsou zde synové a dcery bývalých sportovců. Vedle dcery běžce Gundena Svana a syna dvojnásobného olympijského vítěze Andruse Veerpalu Andrease, je tu Lucie Charvátová, vnučka Jaroslava Charváta, olympionika v hodu kladivem.

VÍCE O ŠAMPIONÁTU, ROZHOVORY I DALŠÍ ZAJÍMAVOSTI ČTĚTE V ZÍTŘEJŠÍM VYDÁNÍ LIBERECKÉHO DENÍKU.