Trať doznala velkých změn, přibylo několik velkých skoků a celá trať se hodně zrychlila. Bude zajímavé sledovat souboje v jednotlivých kategoriích.

Liberecký Gigantic Racing Team (GRT) zde bude mít dva zástupce.

V kategorii Masters 1 (30 39 let) bude startovat Martin Pajma, který na loňském mistrovství ČR, které se konalo na Ještědu, obsadil výborné 5. místo.

V kategorii Masters 2 (40 let a více) se na start postaví Milan Smetaník (v loňském roce vícemistr ČR) a pokusí se získat titul. Sezónu v Českém poháru má rozjetou velice slušně. Na posledních sjezdových závodech v Koutech nad Desnou si dojel pro vynikající 2. místo, kde ho porazil pouze polský závodník Pycia. Průběžně si udržuje 2. místo v celkovém hodnocení. Mezi závody Českého poháru a MSDH cupu si také jel vyzkoušet závod evropského IXS Cupu do rakouského Schladmingu, a tam skončil jedenadvacátý v kategorii Masters, ale zde je tato kategorie od 30 let. Jinak by to bylo super 2. místo v Masters 2. Také v moravsko-slovenském DH cupu ve sjezdu je na tom velice dobře, ve své kategorii zatím vede. „Trať ve Špindlu je hodně dlouhá, prudká a na závod hodně těžká. Již jsme ji jeli vyzkoušet a bude to hodně těžké," říká před závodem Smetaník.