Hlavním dějištěm šampionátu bude areál Tipsport areny, který nabízí účastníkům vynikající podmínky. ,,Ve čtyřech halách bude připraveno více než 130 stolů, na kterých se v průběhu mistrovství odehraje kolem 10 tisíc utkání a bude použito 15 tisíc míčků,“ říká Jakub Borůvka, zástupce vrchního rozhodčího.

O účast je obrovský zájem. K dnešnímu dni mají pořadatelé přihlášeno přes 2300 hráčů a evidují dalších 800 doprovodných osob z celé Evropy. Nejpočetnější výpravou jsou Němci (809) a domácí (325).

,,S více než třemi tisíci účastníky se tato týdenní akce řadí k největším seniorským akcím daného roku v Evropě. Na organizaci bude proto potřeba nejméně 100 osob a dalších 100 rozhodčích. Co do počtu a složitosti organizace se řadíme po bok velkých libereckých akcí v posledních letech jako bylo MS v klasickém lyžování nebo EYOWF 2011,“ podotkl Martin Protiva z pořádajícího oddílu SKST Liberec.

Mistrovství je určeno pro hráče od 40 let. Přihlásit se může každý, který splňuje věkovou podmínku. Soutěže jsou rozděleny do osmi kategorií dle věku z nichž poslední je nad 85 let. V Liberci uvidíme i legendy stolního tenisu Mikaela Appelgrena (čtyřnásobný mistr světa), Valentinu Popovou (trojnásobná mistryně světa), Jindřicha Panského (mistr Evropy a vicemistr světa) nebo exekutora nejslavnější české penalty Antonína Panenku.