„V minulých letech jsem viděl dva extrémy, kvůli kterým jsem se rozhodl uspořádat větší akci pro děti,“ říká sportovní manager LTK Liberec Tomáš Trsek. „V prvé řadě se mi nelíbil nesmyslný tlak na výsledky minitenisových klání. V tomto věku jde jen a pouze o to, aby děti dostaly sport pod kůži a prosily rodiče, zdali si mohou jít zahrát tenis. V případě tlaku na výsledek, prosí většinou jen jedno ze dvou dětí, to, které vyhraje. V horším případě žádné. Výhra u malých dětí často nedokáže přebít stresující okamžiky z turnaje.“

„Druhým momentem, který mě vedl k uspořádání sportovního dne byla v loňském roce naše negativní zkušenost na jiném utkání družstev minitenisu. Organizátoři, rodiče a co hůř ani děti nevěděly, proč se daná akce koná. Během 90 minut byl konec a zážitek pro všechny strany znamenal pouze další den nudy. Rozhodl jsem se, dělat akce pro děti smysluplně.“

Cílem celé akce bylo zkoncentrovat mistrovská utkání do jednoho komplexního sportovního dne, aby měli minitenisté z libereckého kraje možnost, potkat se v přátelské, nesoutěžní atmosféře. Hlavním smyslem bylo ukázat dětem i rodičům, že tenis v takto nízkém věku, musí děti především bavit.

Tenis se dělá pro radost

Velké díky patří všem trenérům, kteří se aktivně podíleli na hladkém průběhu celého dne: LTK Liberec (trenéři David Prokop, Niky Barošová, Eliška Trsková, Pavlína Černohousová) Slovan Liberec (Mirek Kuka), RAPID Liberec (Patrik Venclík), TK Rochlice Liberec (Míša Kopáčíková), ČLTK Bižuterie Jablonec (Katka Ďulíková), TK Břízky Jablonec (Klára Křenovská, Ondřej Tejml) TK Matchball Česká Lípa (Markéta Kořínková).

Každý tým si zahrál tři mistrovská utkání bez důrazu na výsledek. Trenéři dokázali fantasticky koordinovat jednotlivé mini zápasy tak, že si každé dítě zahrálo minimálně 3 utkání. Na místě byly připravené i další sportovní aktivity: házení na terč, skoky do dálky, překážkové dráhy nebo trampolínka, kterou ocenili hlavně rodiče nejmenších diváků. Organizátoři měli připravené sladkosti a plyšáčky, které děti dostávaly za dílčí úspěchy.

Při závěrečném ceremoniálu byly všechny týmy oceněny zlatým pohárem a každý minitenista odjel domů s medailí. „ Sportovní den je zážitek, který v dětech přetrvá velmi dlouho a pomáhá tak budovat pozitivní vztah nejen k tenisu, ale ke sportu obecně. To se nám podařilo. Máme v plánu podobné akce pro děti dělat pravidelně jednou za půl roku,“ dodává závěrem Trsek.