„Je to pro nás obrovský úspěch, když jsme porazili jeden z nejzkušenějších týmů soutěže. Už teď se těšíme na liberecké derby se Slavií TU, do kterého jdeme z prvního místa,“ uvedl spokojený prezident Andreas Mrija.

Kladno - Andy Liberec 6:7 (3:4)

Do utkání vstoupil Andy aktivně a za deset minut vedl o tři branky. Pak přísnější metr sudího vyústil ve tři desetimetrové kopy, z nichž domácí snížili na 2:3. Domácí stále útočili, ale Andy dobře odolával a stále v zápase byl ve vedení. Prim hrál Král, který byl neudržitelný a navíc střílel z každé pozice.

Ještě tři minuty před koncem Liberec vedl o dva góly (7:5), když domácí začali hrát power-play. Král měl na noze pojistku, ale nastřelil jen tyč. Domácí vsadili na mocný útok a dokázali snížit. Liberec si vzal v hektickém závěru power-play a na palubovku přišla důrazná čtveřice, která pak dotáhla zápas do vítězného konce.

Branky: Král 5, Němec 2. Liberec: Zika - Janáček, Makula, Král, Mrija, O. Kutílek, P. Kutílek, Němec, Jíra.

Andy hraje derby v pátek 16. října v jablonecké hale proti Slavii TU a chce pokračovat v sérii bez porážky.