Turnaj zakončil úspěšně Mirko Šída společně s Přemyslem Voráčem (USK Plzeň – na snímku), když potvrdili nasazení a zvítězili ve čtyřhře mužů. Dalším účastníkům z Badmintonového klubu Technické univerzity v Liberci Filipu Markovi, Tereze Charyparové a Haně Stejskalové se už tolik nedařilo.

Obě děvčata z libereckého badmintonového klubu měla ve dvouhrách smůlu na los, když obě narazila hned na úvod na nejvýše nasazené hráčky. Filip Marek na tom byl o trochu lépe, ale na nasazenou dvojku, Jana Viktoru narazil ve druhém kole a přes třísetový zápas přes něj neprošel. Ani v párových disciplínách se libereckým děvčatům nedařilo, jen Filip Marek s Ondřejem Šilhanem (TJ Jiskra Nejdek) prošli do druhého kola.

Nejvíce se z libereckých hráčů dařilo Mirko Šídovi. Nejprve se s Ivou Foukalovou (TJ Slovan Vesec) probojovali až do čtvrtfinále smíšené čtyřhry a odpoledne ve čtyřhře mužů Mirko Šída s Přemyslem Voráčem (USK Plzeň) se dvousetovou bitvou s výsledkem 21:19 a 26:24 dostali přes pardubickou dvojici Petr Janoušek – Tomáš Skála až do finále, kde v neděli porazili ve třech setech pár SK Hamr Praha Jáchym Brázda – Matěj Volf 21:13, 13:21 a 21:10.

Ve dvouhře mužů a dvouhře žen na turnaji zvítězili Jav Viktora (TJ Sokol Doubravka Plzeň) a Soňa Hořínková (TJ Slovan Vesec).

Co předvedou badmintonisté příště?

Zdeněk Kračmar