Na světovém šampionátu veteránů soupeřilo 1200 judistů ze 52 států a Vágner ziskem titulu přispěl české reprezentaci k celkovému 7. místu co do počtu medailí.

Vágner zvítězil v kategorii +100 kg (věk 70 – 75), jeho spolubojovník z JC Liberec Lubomír Šindelář obsadil 9. místo v kategorii do 73 kg (60 – 65 let).

„Soutěžilo se v obrovském stanu na pěti žíněnkách, kde bylo vedro 42 stupňů. Bylo to proto fyzicky náročné a mně se podařilo překvapivě porazit Brazilce, který vážil 162 kg! K úspěchu mně soupeř trochu pomohl, když zavrávoral a pak se mi ho na tatami podařilo udržet,“ přiblížil mistr světa.

Pro Vágnera je to historicky již čtvrtý světový titul. „Letos mám titul z mistrovství Maďarska, Slovenska a druhé místo z Evropy a domácího mistrovství. A teď zisk světového šampiona. Takže dobrá sezona,“ podotkl liberecký judista.

O budoucnost juda v Liberci rozhodně nebude nouze. Judoclub Liberec má ve svém středu nejen úspěšné veterány, ale také kategorie mužů, žen, dorostenců, dorostenek, juniorů, juniorek, starších a mladších žáků a žákyň, mláďat a přípravky.

Judo v Liberci se může pochlubit nejen úspěšnou přítomností a těšit se na minimálně stejně dobrou budoucnost, ale má za sebou také skvělou minulost.
Historie Juda ve městě pod Ještědem se začala psát v roce 1952, kdy u příležitosti Letních slavností vystoupili přední a dodnes nezapomenutelní judisté A. A. Lebedy a profesora Jiřího Mašína v přírodním divadle v Lidových sadech.

„Při vzpomínkách na toto vystoupení A. A. Lebeda rád líčil, jak oba museli kromě demonstrací také komentovat, takže poté, co mu bylo nasazeno škrcení, musel jít k mikrofonu a tuto skutečnost publiku oznámit,“ píše se na webových stránkách klubu.

Za vlastní začátek juda v Liberci je však považován rok 1955, kdy byl založen Krajský svaz Juda. V něm byl kromě libereckého oddílu i Liaz Jablonec vedený Václavem Vrkočem.

V současnosti pořádá klub každoročně nábor.