Pozvánku na východ Moravy dostalo jen 24 nejlepších z republiky, Michal byl nasazený jako 12. Už ve skupině ale předvedl, že má na mnohem lepší výsledek, než ukazovalo číslo vedle jeho jména. Hladce si poradil s Veiglem z Jeseníku a 3:1 pak přehrál i Hromka z Hodonína, nasazenou čtyřku a vrátil mu tak dva měsíce starou porážku.

Ve čtvrtfinále ho ale čekal další papírově lepší hráč Olejník z Přerova (nasazená 8). Naprosto vyrovnaný zápas se rozhodoval až v koncovce pátého setu a lépe vyšel Michalovi, vyhrál 14:12 a vítěznou formu si přenesl i do dalšího střetnutí.

Ostravský Onderka aspiroval minimálně na jednu z medailí, tentokrát ho ale zastavil Blinka, který po prohrané první sadě předvedl pěkný výkon a probojoval se do semifinále. Tam se potkal s dalším outsiderem, 15. nasazeným Vybíralem z Lanškrouna. Po dlouhé době si tak vyzkoušel roli favorita, která mu ale svázala ruce, nohy a vše co je k ping-pongu potřeba a se svým parťákem ze čtyřhry si uhrál jediný set.

O bronz se Michal rval s Černotou ze Sparty, jenže se mu nevedly koncovky a obsadil konečné čtvrté místo. „Michal nehrál vůbec špatně, výsledek je to pěkný. Ale aby se posunul ještě o kousek výš, potřeboval by zapracovat na lepším soustředění a občas i svojí nedůslednosti," zhodnotil Radek Košťál, který Michala v Havířově koučoval.

Poctivý trénink ale začíná Michal zúročovat a s větším sebevědomím rostou i jeho výkony.