Některá utkání byla opravdu nervy drásající. O jedno takové se postarala i liberecká hráčka ASK Liberec Michaela Loudová, která se dostala až k zápasu o třetí místo s pražskou hráčkou Věrou Formanovou. První set nekompromisně vyhrála liberecká Michaela 15:6 (hraje se beze ztrát), druhý set prohrála 13:15 a poslední set se hrál do maximálního povoleného počtu možných bodů při ricochetu, a to 21:20. Diváci byli téměř na infarkt, hráčky se dobře bavily a vyhrál opět sport. Liberec se může radovat ze třetího místa na MČR masters v ricochetu 2008.

Výsledky žen: 1. Katka Folková (Praha), 2. Věra Kopecká (Dvůr Králové), 3. Michaela Loudová (Liberec).

Ricochet je mladý raketový sport, kde hrají dva hráči. Hraje se v uzavřeném prostoru, na daleko menším kurtu než squash a navíc s nízkým stropem, o který se také hraje. Raketa je kratší a lehčí než raketa na squash. Míček vypadá jako špinavý černý golfový míč, je vyroben z velmi lehkého materiálu.

V čem se liší squash od ricochetu? Jsou to určitě pravidla vlastní hry i prostředí, ve kterém se hraje. Při vstupu na ricochetový kurt si se soupeřem vylosujete pomocí elektronického zařízení na stěně barvu, za kterou budete celý set hrát. Na výběr máte barevné dotykové bloky: šedý „G“ (grey) nebo červený „R“ (red). Elektronickou tabuli se stavem hry uvidíte na čelní stěně. Zprava se podává při sudém skóre, zleva s lichým.

Kurt je vybaven infračerveným detekčním systémem na přední části stěny, který vydává akustický signál kdykoliv se míček dotkne čelní stěny pod červenou čarou tj. v autu. Na rozdíl od squashe se nesmí hrát míč přímo o zadní stěnu, o strop se může hrát vždy, kromě podání, a hraje se beze ztrát.

Při podání se hrají nízké prudké míče, kde se ale musíte trefit do soupeřova určeného pole, které nezasahuje až k zadnímu sklu, jako u squashe. Takže podání vyžaduje i přesnost odhadu délky míče. Na zadním skle je vyznačena červená autová čára, takže se nehraje na celé zadní skleněné ploše.

Vítězem každého setu se stává hráč, který dosáhne buď, vlastním podáním 15 bodů s náskokem 2 nebo více bodů nad soupeřem, nebo dosáhne 21 bodů bez ohledu na podání či náskok. Vítěz hry začíná podávat v příští hře.