Na mistrovský hattrick musejí zapomenout. Libereckým volejbalistům nevyšel útok na třetí titul v řadě. V semifinále nepřešli přes vítěze základní části extraligy Kladno, a tak se musejí spokojit s bojem útěchy o bronz.

O vyřazení Dukly rozhodl nedělní šestý zápas na palubovce obhájců zlata. Dukla už poněkolikáté v sérii dokázal vymazat manko dvou setů, tentokrát ale tiebreak nezvládla a vypadla.

„Bylo to trošku jako na houpačce. My jsme udělali moc chyb v prvním a druhém setu. Potom jsme ten třetí a čtvrtý set byli lepší a tiebreak, ten je o štěstí. Bohužel jsme ho nezačali dobře, potom jsme Kladno bodově dotáhli, ale na konci byli důraznější Kladeňáci,“ konstatoval kouč Dukly Michal Nekola, jehož tým padl v pátém setu 18:20.

„Měli jsme zase špatný vstup do zápasu. Potom se nám podařilo vyrovnat, ale Kladno nakonec bylo šťastnější,“ doplnil liberecký kapitán Aleš Správka.

Severočeši se v semifinále prezentovali tím, co je sráželo celou sezonu – kolísavé výkony. „Po celou semifinálovou sérii jsme měly nevyrovnané výkony, díky tomu Kladno postoupilo do finále. Kdybychom hráli standardní volejbal a neměli takové výkyvy, tak si myslím, že bychom to zvládli lépe. Bohužel se to nestalo,“ litoval zkušený Správka, který se teď bude připravovat na víkendový start série o bronz na palubovce Karlovarska. Hrát se bude na tři výhry.

Naopak Kladno se může těšit na boj o titul s Českými Budějovicemi. Středočeši s přehledem ovládli základní část a formu dokázali prodat i v partii s Duklou.

„Jsem strašně šťastný, že jsme ve finále,“ juchal kladenský kouč Milan Fortuník.

„Byl to nervy drásající zápas. Úplně zbytečně jsme si to zkomplikovali a pak to byl snad nejtěžší tiebreak, co jsem kdy zažil, či u něho jako hráč byl. Jsem rád, že to takto dopadlo. Hrozná štěstěna, to už nemělo s volejbalem nic společného, to bylo jen o vůli. Vyhráli jsme, jsem moc rád, že jsme postoupili do finále,“ dodal kladenský kapitán Adam Zajíček.

Souboj o bronzSoupeřem Liberce v utkání o bronz bude Karlovarsko. První dva zápasy série hrané na tři vítězství se uskuteční 15. a 16. 4. na západě Čech. Pod Ještědem se bude hrát 19. a případně 20. 4.