„Jinak je škoda, ve druhém a třetím setu vždy soupeře bodově dotáhneme, potom se nám nepodaří dokončit další bodové situace. Tím se rozhodl ten druhý a třetí set. Kdyby se nám zde podařilo soupeře přehrát, tak věřím, že bychom vedli 2:1 a že bychom ještě jeli na třetí utkání do Varů. Ale to se nám bohužel nepodařilo,“ litoval smutný liberecký trenér Martin Demar.

Poslední zápas sezony? Dukla Liberec – ČEZ Karlovarsko 0:3 (19:25, 23:25, 21:25). Konec série…

Liberci kvůli zraněnému kotníku chyběl v koncovce sezony kapitán Lukáš Ticháček „Ano, nezbývá mě nic jiného než pogratulovat soupeři k zisku bronzových medailí. Dnešní utkání bylo nula tři a myslím si, že jsme Karlovarsku moc nekonkurovali. Vítězství měli jednoduché,“ uvedl.

Lukáš Červ v souboji s hradeckým protihráčem.
Slovan porazil Hradec a zajistil si minimálně účast v prostřední skupině

Západočeský tým může slavit. „Samozřejmě máme strašnou radost z výhry. Byli jsme ze začátku takoví ustrašení, co se zde bude dít a naštěstí jsme to dnešní utkání velmi dobře zvládli. Já bych chtěl osobně pogratulovat Bazimu (Jakub Veselý) za super kariéru, bylo mě ctí si s ním zahrát v národním družstvu, byla to super kariéra a přeji mu vše nejlepší do budoucnosti,“ prohlásil Daniel Pfeffer, kapitán hostrů.

Třetí příčky si cenil i Jiří Novák „Je to pro nás jednoznačně úspěch. Získat tři medaile v jedné sezóně, to je prostě paráda. Také je dobré zakončit sezónu vítězstvím, to vždy přináší pozitivní vzpomínky. Děkuji moc kluků, jak se o ty medaile porvali, také děkuji divákům, kteří si sem do Liberce za námi našli cestu a dohnali nás pro tu bronzovou medaili,“ dodal hostující kouč Jiří Novák.