Karatisté z oddílu Karate Slavia TU Liberec bojovali skvěle na mistrovství republiky. Tři zástupci získali čtyři medaile: Aneta Markušová zlato, Tereza Matějková stříbro a bronz a Libor Mareš stříbro.

Po závodní pauze se během roku „do akce“ vrátil Libor Mareš, který se úspěšně celý rok utkával se svými soupeři v kategorii kumite do 84 kg a své úsilí završil stříbrným úspěchem. V turnaji nestačil jen na reprezentanta Pilmanna.

Za jediným mužským zástupcem nastupovaly k bojům ještě dvě ženy. Tereza Matějková a Aneta Markušová patří dlouhodobě k nejlepším v republice v kategorii kumite žen do 55 kg. O jejich umění a výkonnosti nebylo pochyb ani tentokrát. Obě děvčata porazila své soupeřky, Terka si poradila s reprezentantkou Linhartovou a nezbylo jim než se ve finále postavit sobě v tvář. Takové finále samozřejmě všem fandům z Liberce, kterých do Mladé Boleslavi přijel pěkný počet, udělalo velkou radost. Svůj loňský titul ve finále obhájila Aneta Markušová, která porazila tréninkovou partnerku Terezu Matějkovou.

Před tímto libereckým finále probíhaly boje, kde Terka startovala v nejtěžší kategorii kumite bez rozdílu hmotnosti (BRH), kde předváděla pěkné zápasy. Zastavila ji až o postup do finále Krejčová z Hradce Králové (reprezentantka ve váze nad 68 kg). V konečném pořadí v BRH Matějková obsadila třetí místo a celkově se stala dvojnásobnou medailistkou.

V prosinci 2009 se oddíl Karate Slavia TU Liberec mohl radovat z úspěchu mladých Říhy, Vika a Klečkové, kteří vybojovali medaile na mistrovství republiky mládeže, nyní připojil ze seniorského mistrovství další čtyři.